biuro rachunkowe

Każda działalność gospodarcza wymaga, aby wcześniej przygotować tzw. biznes plan, który musi być rozpisany na lata i uwzględniać wady oraz zalety. Własna firma to również konieczność załatwiania wielu spraw we właściwych urzędach: Urzędzie Skarbowym czy ZUS. Oczywiście bycie biznesmenem to również koszty: składki na ZUS i Urząd Skarbowy, ale i księgowość, wypłaty pensji, najem lokalu czy też różne materiały eksploatacyjne.

Dbałość o finanse przedsiębiorstwa wydaje się być priorytetową zasadą. Żeby móc skutecznie konkurować i przejrzyście funkcjonować na rynku, trzeba być wiarygodnym partnerem, którego kapitał jest sprawnie zarządzany i rozliczany. W tym celu trzeba koniecznie zaufać wykwalifikowanej kadrze dbającej o rachunkowość naszej jednostki. Wybór biura rachunkowego, które zajmie się księgowaniem dokumentów zakupowych i sprzedażowych, przepływem środków finansowych, tworzeniem strategii czy ryzyk finansowych, doradztwem podatkowym, a także innymi tematami z zakresu finansów oraz prawa to w tej sytuacji niezwykle ważna kwestia. Zwłaszcza początkujący przedsiębiorca nie powinien jej bagatelizować.

Kim jest księgowy i co to jest księgowość?

Księgowy to pracownik działu księgowości. Kiedyś nazywano go buchalterem. Jego zadaniami jest ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych dla potrzeb wewnętrznych, ale i zewnętrznych, a także rozliczanie i obliczanie zobowiązań podatkowych firmy. Musi cechować go skrupulatność, dobra pamięć, umiejętność radzenia sobie ze stresem, praca pod presją czasu i wielozadaniowość. Powinien posiadać talent matematyczny, musi on sprawnie obsługiwać arkusze kalkulacyjne, programy fakturowe, rozliczeniowe czy podatkowe. Ważną cechą również jest umiejętność śledzenia zmieniających się przepisów prawno-podatkowych.

Księgowość jako wąska część rachunkowości to rejestracja w ujęciu pieniężnym, a czasami ilościowym odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które powodują zmiany w majątku przedsiębiorstwa i źródłach jego pochodzenia. Każdy właściciel biznesu jest zobowiązany do prowadzenia odpowiedniej formy rachunkowości w zależności od prowadzonego rodzaju działalności.

Nowoczesne biuro rachunkowe ze specjalną aplikacją

Zakładając działalność trzeba koniecznie zastanowić się nad wyborem biura rachunkowego, które świadczy kompleksowe usługi także te związane ze sprawami kadrowo-płacowymi. Księgowość jako podstawowy element rachunkowości, powinna opierać się na sprawności, wygodzie czy bezpieczeństwie. Jeśli nie chcemy tracić czasu na wizyty w biurze stacjonarnym musimy wybrać rozwiązanie, które będzie odpowiednio zabezpieczone, ale i będziemy mu ufać żeby go stosować. Odpowiedzią na nasze potrzeby jest rachunkowość online poprzez aplikację. Najlepiej by to było biuro księgowe, które świadczy swoje usługi niezależnie od lokalizacji. Takim właśnie biurem jest INTAXO – bazuje ono na specjalnej aplikacji, którą klient dostaje za darmo i w której wystawiając faktury księgowość może prowadzić finanse zdalnie. Jest to rewelacyjnie narzędzie upraszczające wiele skomplikowanych i czasochłonnych procesów.

Jeśli już prowadzimy własny biznes to właśnie teraz jest pora, aby zmienić biuro rachunkowe i zaufać nowoczesnej księgowości, która pomoże nam gdziekolwiek jesteśmy bez tracenia czasu, pieniędzy i nerwów. Nie musimy dzięki temu przywozić co jakiś czas dokumentów z danego okresu do księgowości. INTAXO świadczy usługi dla firm w sposób profesjonalny, niczym nieróżniący się od tradycyjnych biur rachunkowych. Poza tym to księgowi mają obowiązek śledzić przepisy i dbać o poprawność sporządzanej dokumentacji, a także reprezentują firmę przed ZUS-em czy innymi urzędami. Mogą oni także świadczyć dodatkowe usługi: obsługę kadr i płac, sporządzanie umów. Jako przedsiębiorca nie musimy dzięki temu koncentrować się na sprawach, które nie są naszą dobrą stroną. Lepiej oddać to w ręce profesjonalistów, którzy zawsze będą z nami w kontakcie i będą służyli odpowiednią poradą, a jednocześnie udostępniają nam stały podgląd w postęp ich prac. Dzięki nowoczesnej technologii księgowi widzą wszystkie dokumenty finansowe klienta i mogą dzięki temu odpowiednio szybko podejmować się ich realizacji.

Kiedy chcesz się skoncentrować na rozwijaniu i prowadzeniu biznesu wybierz biuro INTAXO, które fachowo zadba o finanse Twojej firmy. Jeśli jeszcze nie zmieniłeś biura rachunkowego to zrób to teraz i załatw wszystkie sprawy w jednym miejscu bez wychodzenia z domu.