Woda ma podstawowe znaczenie w funkcjonowaniu każdego gospodarstwa domowego. Jeśli chcemy dbać o siebie i własne zdrowie, powinniśmy zadbać o wodę, która płynie w kranie w naszym gospodarstwie. Na jakość wody ogromne znaczenie ma ilość żelaza w wodzie. Rozporządzenie Ministra Zdrowia określa ilość żelaza w wodzie, jednak normy te są wielokrotnie łamane.

Woda bogata w żelazo odkłada się w rurach. O obecności żelaza w wodzie świadczy twardy lub mazisty osad, który odrywa się od ścianek rurociągów w trakcie awarii, zwiększonego przepływu, powodując efekt brudnej wody u odbiorców, zaraz po załączeniu odcinka rurociągu do ponownej pracy. Zwiększona ilość żelaza w pitej wodzie nadaje jej charakterystyczny aromat i posmak. Woda może być żółtawa. Żelazo ogromnie brudzi armaturę (WC, wanna itp.) oraz pranie. Może zniszczyć nie tylko sprzęt AGD, ale nawet nasze ubrania. Osadza się w rurach, przez co zmniejsza ich światło. Powoduje duże straty energii pomp, tłoczących wodę przez tak zażelazione rury. Co najważniejsze, w rurach rozwijają się najróżniejsze bakterie, które mogą potwornie zanieczyszczać wodę.

W wodzie w ducie z żelazem, występuje mangan, który tworzy czarny lub smolisty osad. Warstwa manganu, która osadzi się na umywalce jest jeszcze trudniejsza do usunięcia, niż w przypadku żelaza. Woda bogata w mangan, może zawierać sporo bakterii.

Proces odżelaziania wody drastycznie obniża poziom tych dwóch pierwiastków. Dzięki temu zwiększymy jakość płynącej wody. Sprzęt AGD będzie dłużej nam służył. Woda pozbawiona żelaza i manganu, będzie zużywać mniej środków piorących.  Profesjonalne odżelaziacze Dbam o Wodę pozwolą nam na nowo cieszyć się zdrową wodą, pozbawioną osadu, przykrego i nieprzyjemnego zapachu.

Jeśli zależy nam, aby nasz sprzęt działał dłużej niż obejmuje to gwarancja. Lubimy swoje ubrania, które szybko się niszczą. Bym może winne jest żelazo i mangan obecne w wodzie, a nie jakość wykonanych ubrań.

Warto zainwestować pieniądze w dobry odżelaziacz. Dość szybko poczujemy różnicę. Nasze potrawy będą smaczniejsze i co najważniejsze – zdrowsze. Zaczniemy poświęcać mniej czasu na szorowanie wanny i umywalki, dzięki czemu mniej wydamy na środki czyszczące. Stosowanie zbyt dużej ilości detergentów czyszczących może także powodować liczne choroby i niszczenie armatury. Wszystko to powoduje, że powinniśmy sami zacząć dbać o jakość swojej wody i nie czekać, aż wodociągi poprawią proces uzdatniania wody.