Żeglarstwo

Każdego roku rośnie popularność sportów wodnych. Związane jest to z modnym spędzaniem wolnego czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Jedną z takich form wypoczynku jest żeglarstwo. sport gwarantuje nieziemską zabawę w gronie rodziny i znajomych. Żaden inny sport nie łączy ludzi, jak żeglowanie. Rozwija umiejętność współpracy i odpowiedzialności za innych.

Bezpieczeństwo na jachcie.
Profesjonalny i niezawodny osprzęt do żaglówki to podstawa w sporcie tak nieprzewidywalnym jakim jest żeglarstwo. Solidne knagi szczękowe, liny żeglarskie, kabestany gwarantują bezpieczeństwo dla całej załogi. Bezpieczeństwo to także kamizelki asekuracyjne i kapoki. Kupuj je tylko z certyfikatami, na rynku sporo jest kamizelek bez certyfikatów. Kupno takiej kamizelki wiąże się z problemami podczas rutynowej kontroli na wodzie przez służby ratunkowe bądź policję wodną. Przepis mówi jasno: łodzie motorowe i jachty muszą mieć na stanie kamizelki z odpowiednimi certyfikatami. Od kilku lat nie wymaga się patentu od sterników łodzi żaglowych. Przepis wprowadził wiele zamieszania i przyczynił się do zmniejszenia bezpieczeństwa na wodzie. Powód jest prosty sternik bez patentu nie zna podstawowych zasad pierwszeństwa i bezpiecznego poruszania się na akwenie. Warto mieć zawsze pagaja pod ręką i sygnał pneumatyczny do ochrony burty swojej łódki.

Odzież żeglarska.
Ze względu na swoje przeznaczenie wykonana jest ze specjalistycznego materiału. Gwarantuje wiatroszczelność i wodoszczelność. Chroni także nasze ciało przed promieniowaniem słonecznym. Kto jak kto, ale żeglarz na nieprzychylne warunki atmosferyczne narażony jest najbardziej. Dlatego tak ważne jest posiadanie profesjonalne odzieży żeglarskiej. Odzież żeglarską kupisz w sklepie gillmarine.com.pl to oficjalny dystrybutor odzieży Gill Marine w Polsce. Marka Gill to wyjątkowo wytrzymałe sztormiaki i kurtki żeglarskie. Są piękne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie soli morskiej. Plamy z soli są łatwo zmywalne. Kolory nie bledną od promieni słonecznych. Mark Gill Marine to także wysokiej jakości okulary słoneczne z certyfikatami filtrów UV. Chronią oczy żeglarza przed słońcem, wiatrem i wodą.

Największy wybór osprzętu do łodzi i jachtów znajdziesz w firmie Mazuria. Ogromny magazyn z towarami marynistycznymi zapewniają dostępność towaru od ręki. Mazuria to także serwisant ASO silników zaburtowych Selva, Suzuki, Honda oraz stacjonarnych takich marek jak Lombardini i Hyundai. Dostępne moce od 2,3 KM do 350 KM. Oprócz sprzedaży i serwisu, Mazuria oferuje profesjonalny montaż silników w łodziach motorowodnych klientów w każdym regionie Polski i poza granicami kraju. Przeczytaj także o elektronice jachtowej https://www.gsmzone.com.pl/elektronika-na-jachcie

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem żeglarskim https://www.mazuria.com
Kontakt telefoniczny: +48 575-065050 / +48 575-064050