zamienniki tonerów

Producenci drukarek sprzedają głównie tanie i nietrwałe drukarki a swój zysk opierają na ich eksploatacji, czyli tuszach i tonerach. Branża producentów drukarek czerpie zyski z drogich materiałów eksploatacyjnych a ich cena w wersji oryginalnej często przekracza wartość rynkową samej drukarki. Nowo zakupiony sprzęt drukujący wyposażony jest jedynie w tzw. startery –  tusze lub tonery wystarczające na nieznaczną ilość wydruków, zmuszające klienta do szybkiego zakupu nowego, drogiego tuszu czy tonera.

Zamienniki tonerów – dlaczego się opłacają?

Doskonałym rozwiązaniem na nieuczciwe praktyki producentów drukarek są zamienniki tonerów czy tuszów, dzięki którym mamy możliwość zakupić produkty eksploatacyjne dobrej jakości za rozsądną, dużo tańszą cenę. Sklepy internetowe sprzedające zamienniki tonerów i tuszów umożliwiają użytkownikom drukarek zakup materiałów bezpiecznych dla sprzętu przy jednoczesnych odczuwalnych oszczędnościach.

Warto kupować zamienniki tonerów oraz tuszów, które są testowane według tych samych norm co oryginały, dzięki czemu zapewniają standard wydajności oraz jakości wydruku. Często zdarza się, iż komponenty wykorzystywane do produkcji zamienników tonerów oraz tuszów są dostarczane przez ich producentów również do montażu oryginalnych tonerów i tuszów. Komponenty wykorzystywane do produkcji zamienników tonerów i tuszów dedykowane są konkretnym modelom drukarek.

Wiadomo, iż głównym powodem wybierania zamienników oryginalnych tonerów czy tuszów jest ich znacznie niższa cena. Różnica w cenie pomiędzy dobrej jakości zamiennikami tonerów czy tuszów a oryginałami jest ogromna. Możemy zakupić zestaw zamienników w porównywalnej cenie do jednego rodzaju tonera czy tuszu sprzedawanego przez producenta sprzętu. Zamiennikom często zarzuca się słabą jakość, co po części jest prawdą a po części mitem. Niestety nie warto kupować najtańszych, niesprawdzonych zamienników, których jakość i wydajność nie jest zadowalająca. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup zamienników tonerów i tuszów sprawdzonych, zaufanych firm w rzetelnych sklepach internetowych. Korzystając ze sprawdzonych, wysokiej jakości zamienników tonerów i tuszów mamy możliwość zaoszczędzenia 50-70% kosztów wydruków, w porównaniu do oryginalnych odpowiedników materiałów eksploatacyjnych. Dobrej jakości zamienniki cechują się wykorzystaniem do produkcji wysokiej jakości komponentów i technologii, dzięki czemu nie powinniśmy mieć obaw przed ich zakupem.

Na rynku dostępne są praktycznie wszelkie zamienniki dedykowane każdemu modelowi drukarki. W sklepach internetowych nie będziemy mieć problemu z zakupem zarówno kolorowych jak i czarno-białych zamienników tonerów czy tuszów. W sklepach stacjonarnych przeważnie wybór jest znacznie mniejszy, zdarzają się się zamienniki tonerów czy tuszów jednakże najczęściej sprzedawane są oryginalne materiały producentów drukarek.

W ofercie sklepu internetowego renbis.pl znaleźć można zamienniki tonerów oraz tuszów najwyższej jakości, dedykowane drukarkom takich firm jak HP, Samsung, Minolta, Lexmark, Epson, Canon, Brother, Sharp czy Kyocera-Mita.