Jeśli Twoje mieszkanie jest w nietypowym kształcie, lub po prostu chcemy mieć je urządzone od początku do końca tak, jak nam pasuje, dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie mebli na wymiar.

Wyjaśniamy, na czym polega przewaga mebli na wymiar nad meblami systemowymi oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując takie meble.

Dlaczego warto zdecydować się na meble na wymiar?

Wyobraźmy sobie, że mieszkamy we Wrocławiu i chcemy wyremontować kuchnię w nietypowym kształcie. W sklepach może być ciężko znaleźć coś, co pasowałoby do naszej kuchni. Wybór jest bardzo ograniczony. Tymczasem projektowane są meble kuchenne na wymiar  – dzięki temu możemy zamówić coś, co będzie uwzględniało indywidualne potrzeby naszego pomieszczenia. Profesjonaliści, którzy projektują kuchnie na wymiar, pomogą nam wybrać najlepsze rozwiązania, dostosowane specjalnie do naszych potrzeb. Dzięki temu zaaranżujemy przestrzeń w sposób ciekawy i funkcjonalny.

Polecamy: meble kuchenne na wymiar Wrocław

Na co zwrócić uwagę, zamawiając meble kuchenne na wymiar?

Pamiętajmy o tym, że jeśli chcemy zamówić meble na wymiar, powinniśmy skontaktować się z firmą, która je wykonuje jeszcze zanim rozpoczniemy remont – albo w początkowej jego fazie. W przeciwnym razie możemy zdecydować się na rozwiązania, które później utrudnią dopasowanie mebli. Nawet jeśli nasza wizja jest dość precyzyjna, w grę wchodzić mogą szczegóły – takie jak na przykład kwestia umiejscowienia kontaktów.

Pamiętajmy również o szczegółowym sporządzeniu umowy. Jeśli korzystamy z usług renomowanej firmy, taka jest w zasadzie oczywistością, jednak gdy zwrócimy się do fachowca poleconego przez znajomych, może nie przywiązywać do niej wagi. My powinniśmy. Warto uregulować w niej wszystkie kwestie zarówno techniczne (dokładny opis mebli, które zamawiamy), finansowe (cena, zaliczki), oraz terminy.