kanał na youtube

Youtube jest bezpłatnym serwisem, który umożliwia dodawanie filmów, oglądanie, komentowanie i ocenianie. Jest bardzo popularną formą reklamy. Szacuje się, że codziennie ogląda go około miliona, a nawet miliarda ludzi. Choć sam proces zakładania kanału na Youtube, dodawania filmów, a nawet pozyskania oglądających jest bardzo prosty. To problematyczniejsze staje się przekształcenie oglądających w subskrybentów, którzy kiedyś być może staną się naszymi klientami.

Jak przyciągać subskrybentów?

Aby przyciągać subskrybentów warto wcześniej tworzyć scenariusze naszych filmów, mowa powinna być płynna i nie chaotyczna. Będzie to najlepszy dowód dla naszych widzów, że odpowiednio przygotowywujemy się do nagrywania. Zanim jednak zaczniemy nagrywać swój pierwszy film warto wcześniej zaplanować tematykę z wyprzedzeniem. Publikowane filmy powinny być ciekawe i oryginalne. Powielanie filmów dostępnych na innych kanałach jest surowo zabronione.

Użytkownicy cenią sobie filmy zawierające porady i wskazówki. Warto pokazać się z dobrej strony jako specjalista z danej branży. Darmowa i bezinteresowna pomoc przyciągnie uwagę klientów, którzy później chętnie subskrybują dany kanał. Nagrywając filmik warto zwrócić uwagę na intonację, mimikę, gestykulację, tło, obraz czy też dźwięk. Nasi widzowie powinni czuć, że skupiamy się na ich uwadze, powinniśmy brzmieć dla nich realistycznie i przyjemnie.

Na końcu filmiku warto również wspomnieć o innych filmach powiązanych z daną tematyką. Warto również wymienić na końcu inne tematy, które są poruszane na naszym kanale lub będą publikowane w najbliższym czasie, W ten sposób widz, któremu spodoba się dana tematyka będzie miał szanse znaleźć inne filmy o podobnej tematyce lub będzie oczekiwał  na następny filmik z tej kategorii.

Publikuj filmy regularnie

Bardzo ważne jest, aby publikować filmy regularnie. Jest to sposób na przypominanie widzom o sobie. Jednak częstotliwość filmów nie powinna wpływać na ich jakość. Starajmy się, aby zawsze była zachowana na podobnym poziomie lub też coraz wyższym.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na liczbę subskrybentów ma optymalizacja treści. Warto zadbać o odpowiedni tytuł publikowanych filmów, na podstawie wyszukiwań i zapytań użytkowników. Tytuł powinien jasno wskazywać, że da odpowiedź na zapytanie.

Konkursy

Użytkownicy uwielbiają oryginalność. Tworząc kanał na yt warto stworzyć własną markę.  Może to być charakterystyczny wygląd,  stale powtarzające sie powitania, śmieszna anegdota lub inna czynność. Ważne, aby to bawiło widza, w żadnym wypadku nie może to być obraźliwe lub krzywdzące hasło. Dla przyciągnięcia uwagi warto również organizować konkursy z nagrodami. Bardzo popularnym konkursem jest konkurs na komentarz, który będzie najbardziej popularny. Oczywiście im bardziej oryginalny konkurs, tym lepiej.

Warto również promować swój kanał poza youtube być może to właśnie tam znajdziemy naszego potencjalnego subskrybenta. Te i wiele innych przydatnych rad znajdziemy na portalu poświęconemu Youtube.