panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe wykorzystywane są coraz częściej do budowania płotów wokół działek, domów jednorodzinnych oraz wszelkiego rodzaju obiektów przedsiębiorczych i użytku publicznego. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, które przemawiają za zastosowaniem tego typu ogrodzenia. Jednak panele mają również swoje wady. Sprawdź, jakie i wybierz właściwe rozwiązanie.

Czym są panele ogrodzeniowe?

Ogrodzenie z paneli wykonane jest z metalu. To najczęściej stal lub cienkie pręty, dzięki którym poszczególne elementy tworzące płot, mają lekką, ażurową i estetyczną konstrukcję. Gotowe części montowane są zazwyczaj na podmurówce lub gabionach. Szeroki wybór różnego rodzaju ogrodzeń, w tym panelowych, oferuje przedsiębiorstwo TCS Ogrodzenia. To bogata gama systemów, których poszczególne elementy wykonane są z najwyższej jakości materiałów oraz spełnią wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Zalety paneli ogrodzeniowych

Ogrodzenia panelowe są rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. Pasują swoim stylem zarówno do budynków nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu jeszcze lepiej można dopasować je do otoczenia. Miłośnicy zieleni mogą obsadzić panele roślinnością pnącą, dzięki czemu zniwelować można prześwity i dodatkowo ozdobić posesję.

Ogrodzenia wykonane z paneli są wytrzymałe na deformacje i zgniecenia. Elementy wykonane z grubego drutu i zespolone metodą zgrzewania charakteryzują się również odpornością na rozerwanie. Ogrodzenia panelowełatwe i szybkie w montażu, a elementy ocynkowane wykazują właściwości antykorozyjne. Koszt tego typu rozwiązań jest niższy niż w przypadku ogrodzeń tradycyjnych. 

Jakie wady mają ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe, które nie pozostaną obsadzone pnącymi roślinami, nie zapewniają dostatecznej prywatności. Jeżeli poszczególne elementy wykonane są z drutu słabej jakości, stają się podatne na odkształcenia i uszkodzenia. Jeśli natomiast nie zostaną ocynkowane i odpowiednio zabezpieczone łatwo ulegają procesom związanym z korozją. Jeżeli grunt, na którym ma powstać ogrodzenie panelowe, jest miękki lub wilgotny, montaż wymaga zastosowania podmurówki, co generuje dodatkowy koszt. Ogrodzenie panelowe wymaga stałej kontroli w celu wyszukiwania miejsc korozji i konserwowania ich. W przeciwnym wypadku płot może ulec zniszczeniu.