Na dworze utrzymuje się słoneczna, ciepła pogoda. Wysokie temperatury zachęcają do spędzania czasu na łonie natury. Czas, aby pomyśleć o pielęgnacji trawnika, który po zimie może wyglądać naprawdę fatalnie.

Mimo, że wygląda naszego ogrodu może pozostawiać wiele do życzenia, można naprawić wszystkie szkody. Wymaga to jednak odrobiny zaangażowania.

Stary trawnik jak nowy

Zacząć powinniśmy przede wszystkim od usunięcia starej, pożółkłej trawy. Można to zrobić grabiami bądź specjalnym urządzeniem – weltykulatorem. Kolejnym krokiem, zwłaszcza, gdy trawnik jest zbity, jest jego napowietrzenie. Dzięki temu zwiększymy przepuszczalność podłoża. Można to zrobić nakłuwając ziemie widłami czy też przytwierdzić do butów specjalne deski z kolcami i odbyć spacer po trawniku. Następnie dosiewamy trawę. Jeśli zima pozostawiła po sobie duże place, trzeba je zniwelować, dosiewając trawę. Pamiętaj, że teraz należy ją regularnie kosić, dzięki czemu stanie się nie tylko naturalnie zielona, ale również gęsta. Warto również zastosować różnorodne nawozy. Jeśli nie ma deszczu, należy ją również regularnie podlewać. Świeżo zasiana trawa, aby urosła potrzebuje wody, w innym przypadku słońce ją wypali. Usuwamy również chwasty. Wpływają to przede wszystkim na estetykę naszego trawnika.  Ta sama zasada tyczy się nieproszonych gości, czyli kretów. Kretowiska szpecą trawnik i uniemożliwiają jej koszenie.  Sprawdzonym sposobem na ich pozbycie się jest zainstalowanie elektronicznego odstraszacza, który emituje do ziemi niskie dźwięki.

 

Zielona trawa od zaraz

Jeśli zima spustoszyła Twój trawnik, potrzebuje on gruntownego remontu a Ty nie masz czasu na jego naprawdę, zainwestuj w trawę z rolki! Istnieje wiele firm, np. centrum zakładania ogrodów, które specjalizują się nie tylko w sprzedaży, ale również montażu takiej trawy. Jej położenie wymaga przygotowania odpowiednio terenu. Specjaliści wiedzą, jak zrobić to prawidłowo. Trawa po rozłożeniu jest niemal od razu gotowa do użytkowania. Posiada ona system korzeniowy, więc przyjmie się w ciągu zaledwie kilku dni. Ponadto od razu jest zielona i gęsta. Nie ma potrzeby jej nawożenia.