drzwi zewnętrzne

W przypadku drzwi zewnętrzych cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Często okazuje się, ze drogie drzwi nie spełniają swojej funkcji, a tanie modele mogą okazać się całkiem w porządku. Należy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, tak aby nie przepłacić oraz wybrać model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Na rynku najpopularniejsze są drzwi zewnetrzne ze stali, aluminium, PCW oraz drewna. Największą popularnością cieszą się obecnie modele wykonane ze stali. Posiadają one wiele zalet, przede wszystkim duża trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne oraz stosunkowo niska cena. Rama zazwyczaj wykonana jest z drewna lub stali, na których znajduje się powłoka z blachy. Droższe wykończenia tworzy się z drewna lub sklejki. Wykończenie zwykle obejmuje okleiny drewnopodobne lub lakier. Ponieważ drzwi ze stali są dosyć trudne do ocieplenia, zazwyczaj stosuje się wysoki współczynnik przenikania ciepła.

Bardzo popularne są również drzwi zewnętrzne, które wykonuje się z PCW. Tutaj również spotkamy się z dość przystępnymi ofertami cenowymi. Ten rodzaj drzwi charakteryzują dość dobre parametry cieplne. Drzwi z PCW można łatwo dopasować do okien, bramy garażowej oraz rolet zewnętrznych. Powierzchnia drzwi jest lakierowana lub pokrywana okleiną.

Dużo droższe są drzwi, które wykonuje się z drewna. Ramą oraz ościeżnica powstają przy wykorzystaniu klejonki drewnianej. Na skrzydło kładzie się płytę HDF, sklejkę lub płytę wiórową. Powierzchnia drzwi często pokrywa się fornirem wykonanym z mahoniu, sosny, dębu lub meranti. Drzwi drewniane charakteryzują bardzo dobre parametry cieplne.

Najdroższe drzwi wejściowe wykonuje się z aluminium. Dają one możliwość zastosowania bardzo dobrych parametrów jeśli chodzi o izolacyjność termiczną. Drzwi tego typu mają niewiele ograniczeń jeśli chodzi o rozmiary. Popularne jest łączenie drzwi razem z naświetlami o tej samej wysokości w zestawy tworzące efektowną strefę wejściową do domu.

Wybierając odpowiednie drzwi warto zatroszczyć się o kwestie bezpieczeństwa. Drzwi antywłamaniowe to bardzo dobry pomysł. To najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie przed wyłamaniem, wypchnięciem, czy wyważeniem drzwi. Najlepiej wybrać model posiadający odpowiednie atesty oraz certyfikaty.