serum do włosów

Pozbawione blasku, łamliwe i często wypadające włosy to problem, z którym boryka się wiele osób. Może on wynikać między innymi z zaburzonej gospodarki hormonalnej, złej diety, nieprawidłowej pielęgnacji, czy też częstego poddawania ich zbyt intensywnym zabiegom fryzjerskim. Aby zapobiegać temu problemowi, możemy sięgnąć po preparaty zawierające skondensowane składniki poprawiające stan włosa i zapobiegające ich wypadaniu. Jednym ze skuteczniejszych kosmetyków, który pomaga walczyć z wypadającymi włosami, jest serum.

Czym jest i jak działa serum na wypadanie włosów?

Serum charakteryzuje się wysokim skoncentrowaniem substancji pomagających poprawić stan włosów i zapobiegających ich wypadaniu. Dzięki dużemu nasyceniu drogocennych składników serum działa intensywnie i pozwala skutecznie przeciwdziałać problemowi. Znajdujące się w nim substancje wnikają nie tylko w strukturę włosa, ale także w skórę głowy pobudzając mikrokrążenie, dzięki czemu cebulki włosa stają się lepiej odżywione i dotlenione. Serum do włosów wypadających może przyjąć formę kuracji w płynie np. pod postacią ampułek. Dzięki regularnemu stosowaniu kosmyki i skóra głowy stają się odżywione, pobudzone do pracy i jednocześnie zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników.

Dlaczego warto korzystać z serum?

Serum chroniące włosy przed wypadaniem ma na celu przede wszystkim wzmocnienie cebulek włosów oraz dogłębną regenerację i odżywienie komórek mieszków włosowych. Serum wpływa również na poprawę mikrokrążenia skóry głowy i witalności kosmyków. Dzięki poprawie krążenia stymulowany jest szybszy wzrost włosa i ograniczeniu ulega ich wypadanie. Dodatkowym efektem stosowania serum jest poprawa struktury włosów, ich odżywienie i lepsze nawilżenie. Preparat działa więc dwutorowo. Z jednej strony stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu, a dodatkowo pomaga dbać o już rosnące włosy.

Jakich składników szukać w serum na wypadające włosy?

Wybierając serum, które ma chronić włosy przed wypadaniem, powinniśmy zwrócić uwagę na jego skład. Warto stawiać przede wszystkim na naturalne składniki bez parabenów, olejów mineralnych i SLS, które mogą podrażniać wrażliwą skórę skalpu. Wśród popularnych składników serum na wypadanie włosów zaliczyć możemy ekstrakt z drożdży i chmielu, olej rozmarynowy i lawendowy, witaminę B5, pokrzywę, korzeń łopianu, czy żeń-szeń. Pozytywnie działają też kwas hialuronowy, alantoina i pantenol, które nawilżają i łagodzą wrażliwą skórę głowy. Dzięki temu skalp jest nawilżony, co z kolei wpływa na odpowiednie dotlenienie komórek mieszków włosowych.