blacha trapezowa

Kupując stary dom lub remontując budynek zniszczony zębem czasu, szczególną wagę przykładamy do zadaszenia. Powinno być jak najlepszej jakości, ale zarazem na tyle lekkie, by nie obciążało zniszczonej więźby i bryły. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jaką blachę wybrać na tego typu mieszkanie, by zamontować na nim bezpieczne zadaszenie.

Dach na stary dom

Więźba dachowa w przypadku starych dachów zazwyczaj jest uszkodzona lub rozchwiana. Warto więc ją umocnić i wymienić przegniłe krokwie. Kolejny krok to ocieplenie. Dzięki temu, dom będzie wyizolowany od chłodu, a dźwięki deszczu, gradu lub wiatru nie będą przenikać do środka. Jeśli te prace są już za nami, konieczne jest znalezienie odpowiedniego pokrycia. Zadaszenie starego budynku powinno być lekkie i trwałe, a jego montaż na tyle łatwy, by w czasie instalacji poszycia nie uszkodzić pozostałych części budynku. Czy istnieje taki materiał na dach?

Blacha trapezowa – idealna i ekonomiczna

Na pierwszym miejscu wśród materiałów na dach starego domu znajduje się blacha trapezowa. Cechują ją niewielka waga, dobra cena i duża trwałość. Jeśli blacha trapezowa jest ocynkowana, dodatkowo wzrasta jej poziom odporności na rdzewienie i uszkodzenia mechaniczne. Nie straszny jej również kwaśny deszcz. Nie jest podatna na zarysowania lub odkształcenia. Stopień twardości blachy jest tak wysoki, że przetrwa wiele lat i nie będzie konieczna jej naprawa ani renowacja. Na ten rodzaj zadaszenia możemy otrzymać nawet 15 lat gwarancji.

Blachodachówka karpiówka

Poszycie, jakim jest blachodachówka karpiówka, produkuje się z myślą o zadaszeniu budynków zabytkowych i historycznych. Jak wiadomo najczęściej są one w opłakanym stanie, dlatego ważne jest, by poszycie było jak najlżejsze i zarazem również odporne na różne czynniki zewnętrzne. Wszystkie te oczekiwania spełnia właśnie blachodachówka karpiówka. Z tego powodu nadaje się i na stare domy.

Design i wykonanie tego materiału sprawia, że dach wygląda rustykalnie. Kiedy nasz dom jest stary i chcemy zachować klimat dawnych lat, decyzja o położeniu na więźbie blachodachówki karpiówki okaże się strzałem w dziesiątkę.

Cena zadaszenia starego domu

Ostateczny wybór materiału na dach jest również zależny od tego, ile możemy zainwestować w poszycie. Najtańszą opcją jest blacha trapezowa, ponieważ jest cieńsza i mniej skomplikowana w produkcji, niż karpiówka. Trudniej natomiast idealnie ją wymierzyć na powierzchnię dachu, ponieważ występują pod postacią arkuszy. Dlatego tak wiele osób decyduje się na blachodachówkę. Moduły blachy pozwalają precyzyjniej zamieścić zadaszenie.