Trawnik jest niekwestionowanym królem polskich ogrodów. Mało kto potrafi (po-trawi?) w ogóle wyobrazić sobie przydomowy ogródek pozbawiony tego kluczowego elementu! Przecież bez trawy byłby jakiś taki… niewystarczająco ogrodowy, czyż nie?

A skoro tak chętnie wykorzystujemy trawę w charakterze dekoracji naszych ogrodów, naturalne wydaje się pytanie: czemu nie poszerzyć jej terytorium także na mieszkanie? Przecież pogodny, soczysty kolor trawy może rozświetlić każde wnętrze, sprawiając, że nabierze ono blasku i świeżości – pod warunkiem, oczywiście, że dekoracja zostanie starannie i z rozmysłem dobrana. W końcu każdy, kto kiedykolwiek opiekował się trawnikiem, dobrze wie, że tylko pozornie jest on „bezobsługowy”, a tak naprawdę wymaga nieustannej troski! Chyba że będzie to trawnik nie prawdziwy, lecz przedstawiony na naklejce – jeśli sięgniesz po dekoracyjne naklejki, trawa wyrośnie u Ciebie szybciej, niż gdybyś położył trawnik z rolki! Szukasz pomysłu na to, jak to zrobić? Możliwości jest więcej niż źdźbeł trawy – poniżej przedstawiamy zaledwie kilka z nich…

Trawiaste naklejki do kuchni: świeży i soczysty design

Jeśli wierzyć ustaleniom psychologów koloru, najlepszym kolorem do kuchni jest… słoneczny żółty. Dlaczego żółty? Z kilku powodów! Przede wszystkim dlatego, że kolor żółty, jako należący do grupy barw ciepłych, wykazuje delikatne właściwości pobudzające: badania sugerują, że ciepłe kolory działają ożywczo i energetyzująco, poprawiają nastrój osób, które znajdują się w pomieszczeniu, w którym one dominują, a nawet mogą delikatnie zwiększyć u nich wydzielanie soków żołądkowych i przyspieszyć tętno. Jednocześnie żółty uchodzi za kolor mniej agresywny niż pomarańczowy i czerwony, dzięki czemu można zastosować go do udekorowania wnętrza, nie ryzykując, że zapanuje w nim atmosfera, która działa na nerwy i wywołuje rozdrażnienie. Jaki z tego wniosek? Gdy wybierasz naklejki do kuchni z motywem trawy, sięgnij po takie, które mają w sobie jak najwięcej słońca i ciepła!

Uważaj jednak: mające w sobie znaczną domieszkę niebieskiego naklejki (trawa to tylko jeden ze wzorów – tak naprawdę dotyczy to wszystkich!) raczej nie będą odpowiednie. Znów powołamy się tutaj na badania psychologów koloru: niebieski, mówią oni, to kolor, który nie kojarzy się z jedzeniem, a wręcz może mieć odstręczające od jedzenia działanie (to dlatego niektórzy dietetycy polecają swoim próbującym zrzucić zbędne kilogramy pacjentom spożywanie posiłków z niebieskich talerzy!), raczej nie nadaje się więc do kuchni.

Jakie elementy kuchni można udekorować, wykorzystując naklejki? Trawa – „trawiasta” naklejka – będzie świetnie wyglądać zarówno w charakterze ozdoby lodówki, jak i na ścianie pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami, a nawet po prostu przyklejona na drzwiczki mebli.

Zieleń dla odmiany: naklejki, trawa i łazienka

Wszyscy wiemy, jakie są najpopularniejsze wzory dekoracji łazienkowych. Należą do nich przede wszystkim najrozmaitsze motywy zainspirowane przez morze i wodę: wszystkie te rybki, muszelki, fale, koralowce, mewy… To ładne, fakt, ale nieco sztampowe – czemu nie sięgnąć po coś bardziej oryginalnego? Naklejka z motywem trawy będzie idealna – ma przecież w sobie mnóstwo świeżości, która do łazienki pasować będzie wprost fantastycznie! Zieleń źdźbeł będzie komponować się szczególnie dobrze z klasycznymi białymi kafelkami. A jeżeli Twoja łazienka jest wykafelkowana do połowy wysokości ścian, możesz na ich górnej połowie przykleić właśnie trawiaste naklejki. Dobrym pomysłem może okazać się także wykorzystanie naklejki do udekorowania zewnętrznej strony drzwi kabiny prysznicowej.

https://myloview.pl/naklejki/wg-kategorii/natura/trawa/

Specjalny rodzaj trawy: piłkarskie naklejki na meble do pokoju dziecka

Większości osób trawa w pierwszej chwili zapewne kojarzy się z ogrodem – ale w drugiej chwili prawdopodobnie myślą „murawa piłkarska”! Naklejki na meble ze wzorem w porośnięte trawą boisko futbolowe podbiją serce niejednego małego kibica piłkarskiego (i, powiedzmy sobie szczerze, nawet takiego niezbyt już małego). Mogą być wspaniałym uzupełnieniem aranżacji, której motywem przewodnim jest piłka nożna: wystarczy dodać kilka dekoracji z motywem piłki, parę plakatów z zawodnikami ulubionych drużyn mieszkańca pokoju i ciekawy, stylowy wystrój mamy gotowy! Najlepsze jest to, że nie potrzeba nawet wielkich zdolności plastycznych czy manualnych: zamontowanie naklejki na meble jest banalnie proste i poradziłoby sobie z tym nawet starsze dziecko, a efekt? Rewelacyjny!