Plisy okienne

Kiedy urządzamy mieszkanie musimy także pomyśleć o aranżacji okien. Na rynku dostępnych wiele różnych rozwiązań, które chronią nas bezpośrednio przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także zapewniają nam dyskrecję i prywatność. Najczęściej osoby, które dopiero urządzają własne mieszkanie decydują się na wybór rolet lub żaluzji plisowanych.

Czym są przysłony okienne zwane plisami?

Plisy okienne to nic innego jak charakterystyczne przysłony na okna, które posiadają odpowiedni kształt oraz wielkość taką, aby można było je dopasować do każdego okna i najczęściej nazywamy je roletami lub też żaluzjami plisowanymi.

Są one wykonane z odpowiedniego materiału, który jest zaginany, dzięki czemu po rozciągnięciu zakrywa nam cały lub też wybrany fragment okna.

Plisy okienne możemy zauważyć w wielu mieszkaniach zazwyczaj tych, które umiejscowione są na niskich piętrach, gdzie mieszkańcy chcą posiadać prywatność, aby przechodzący obok ludzie nie mogli zajrzeć do ich domu. Podobnie jest również w wielu firmach, w których ceniona jest prywatność i tam najczęściej stosowane są plisy okienne.

Jakie są zalety plis okiennych?

Najważniejszą cechą plis okiennych jest to, że potrafią one przysłonić każde okno nawet to o niestandardowym wymiarze. Możemy dzięki nim przysłonić okna okrągłe, półokrągłe, te w kształcie trapezu oraz wielu innych kształtach. Plisy okienne są idealną przesłaną, która jest nie tylko estetyczna, ale także bardzo wygodna i prosta w zastosowaniu.

Jeżeli mamy problem z wymiarem plisy do naszego okna, to możemy u producenta bezpośrednio zamówić odpowiednie plisy okienne dostosowane do okna, a dodatkowo doświadczony pracownik pomoże nam wybrać odpowiedni materiał oraz tryb regulowania.

Plisy okienne pozwalają zasłonić nam zarówno całe okno, ale także tylko jego wybrany fragment. Pomagają nam uniknąć oślepiającego słońca, zwłaszcza porankiem lub w porach popołudniowych, gdzie podczas zachodu słońca również promienie często padają prosto do naszego domu.

Jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć jest to, że plisy okienne mogą zostać specjalnie wykonane dla nas z plamoodpornych materiałów, które idealnie nadają się do pokoi dziecięcych czy też do kuchni, gdzie w przypadku małych dzieci często dochodzi do plamienia żaluzji, czy też rolet.

Materiał taki pozwala nam na szybkie czyszczenie na mokro, dzięki czemu pozbędziemy się lada moment całego zabrudzenia i przywrócimy świetny, piękny wygląd.

Plisy okienne stosowane są nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, ale także w wielu firmach oraz ważnych urzędach miejskich czy też instytucjach.