Wakacje na każdą kieszeń – tanio i niesamowicie. Doskonale wiemy, że są na świecie ludzie, którzy nie jeżdżą na żadne wakacje, nawet na jednodniowe wycieczki, ponieważ nie mają na to pieniędzy, a branie kredytu na taki cel uważają za niemądre. Wielu z nich nie wie, że mile spędzony dzień lub dwa na małych wczasach niekoniecznie musi być sporym wydatkiem i dużym obciążeniem dla nas i dla naszego portfela. Jeżeli nie dysponujemy taką ilością gotówki, aby udać się na Sycylię bądź do Grecji nie oznacza to, że nie możemy przeżyć wspaniałej przygody w innym kraju. Krajem zwanym również ”krajem na każdą kieszeń” jest właśnie Ukraina. No dobrze, ktoś może powiedzieć, że owszem, życie tam jest dosyć tanie, ale jak się tam dostać? Przecież sam dojazd może być kosztowny, jeżeli ktoś mieszka w centrum Polski. Nic bardziej mylnego! Wielu przewoźników oferuje atrakcyjne ceny przewozu na Ukrainę, więc z pewnością nie przepłacimy, a nawet zapłacimy dużo mniej niż moglibyśmy się spodziewać.

Najpiękniejsze miasto na Ukrainie

Dobrze, wiemy już, że chcemy spędzić nasz urlop na Ukrainie. Jakie miasto wybrać? Które z nich jest najbardziej malownicze? Odpowiedź jest prosta: Lwów. Jest ono świetnym wyborem dla osób lubiących podziwiać architekturę, szczególnie dla pasjonatów secesji. Budynki w stylu secesyjnym nie są jednak ściśle w centrum, więc musimy ich trochę poszukać głębiej w mieście. Lwów był w naszym posiadaniu przez siadem stuleci, jednak nie możemy już go nazywać mianem polskiego miasta. Dlaczego? Jeżeli wybierzemy się z przewodnikiem przedstawi nam na panoramie Lwów polski, austriacki, ruski, żydowski i ormiański. Kolejną atrakcją może być wstąpienie do Gaju Szewczenki. Jest to skansen, który mieści się nieopodal Cmentarze Łyczakowskiego. Znajdziemy tam drewniane domy oraz cerkwie przeniesione tu z różnych regionów zachodniej Ukrainy. Z miejsc dosyć dziwnych i nietypowych można odwiedzić podwórze maskotek. Znajdują się tam setki pluszaków. Nikt nie ma pojęcia po co, ale wystawa wywiera spore wrażenie na oglądającym.

Co oprócz zabytków i zwiedzania?

Jak powszechnie wiadomo: wycieczki to nie tylko czas na eksplorowanie terenów, oglądanie zabytków i robienie zdjęć. To też czas na chwilę odpoczynku i relaksu. Możemy wtedy skosztować miejscowych specjałów, czyli kawy z prądem. Do wyboru mamy wódkę lub domowy likier. Dla smakoszy kawy z pewnością będzie to ciekawy nowy smak. Po kawie możemy wybrać się na romantyczną randkę pod krzywą lipę.

Ostatnimi czasy wycieczki na Ukrainę do Lwowa zyskały na sławie. Z resztą, nie ma co się dziwić, skoro możemy zafundować sobie wakacje gdzie bardzo dużo zwiedzimy oraz wypoczniemy. Lwów jest doskonałym miejscem aby spędzić w nim kilka dni naszego urlopu.

Zapisz