Dieta kopenhaska uchodzi współcześnie za jedną z bardziej skutecznych, pozwalających w bardzo krótkim czasie utracić sporą ilość kilogramów. Jednakże nie oznacza to wcale, że owa dieta nie posiada żadnych wad, ponieważ można ich wymienić co najmniej kilka. Mówiąc o diecie kopenhaskiej, będziemy w głównej mierze wskazywać na to, że jest to bardzo restrykcyjny sposób odżywiania się, a tym samym wiąże się z tym pewne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Jest to dieta niskokaloryczna, a zatem w trakcie jej trwania nie dostarczamy do naszego organizmu wszystkich niezbędnych składników, co może wiązać się z gorszym samopoczuciem. Nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek zdrowych posiłkach, nie ma mowy o zachowaniu zasad zdrowego odżywiania się, co może prowadzić do wystąpienia różnych dysfunkcji. Ponadto również z uwagi na to, że przez cały czas stosowania owej diety chodzimy głodni, odczuwamy głód, po jej zakończeniu bardzo często przystępujemy do nadrabiania zaległości i tym samym efekt jo-jo mamy murowany. Tak naprawdę można zaobserwować, że w przypadku bardzo wielu osób stosujących dietę kopenhaską ów efekt wystąpił.

Każdy człowiek w nieco inny sposób reaguje, ma swoje własne uwarunkowania. W przypadku diety kopenhaskiej nie ma mowy o jakimkolwiek indywidualnym dopasowaniu, a tym samym na pewno nie będziemy mogli mówić o skuteczności w każdym przypadku, w odniesieniu do każdego człowieka. Należy więc zastanowić się nad tym czy warto jest stosować ową dietę kopenhaską, czy warto jest ryzykować własne zdrowie, czy warto jest stosować coś, co nie da nam gwarancji sukcesu, z czym na pewno nie jest związana pewność odniesienia tego, co sobie zamierzaliśmy.

Dieta kopenhaska jest na pewno popularna, ponieważ daje bardzo szybkie efekty, ponieważ daje bardzo widoczne efekty, aczkolwiek jak już to wspomniano, mamy tutaj do czynienia z bardzo dużym ryzykiem związanym z naszym zdrowiem, z pogorszeniem się stanu naszego zdrowia i naszego samopoczucia. Dieta kopenhaska jest zatem przeznaczona tylko dla wybranych.