fulfillment

Słyszałeś o usługach fulfillment, ale nie masz pewności, czy są dla Ciebie? W tym artykule sprawdzamy, kiedy taka opcja jest opłacalna i czy każde przedsiębiorstwo może z niej skorzystać. Jeśli się wahasz, ten tekst jest dla ciebie.

Usługi fulfillment dla e-commerce – zapanuj nad procesem

Zastanawiasz się nad dropshippingiem, ale nie chcesz, żeby Twoja sprzedaż opierała się w znaczącym stopniu na tym, co oferuje konkretna hurtownia? Usługi fulfillment dają ci dużo więcej swobody. W wielu przypadkach możemy jasno określać indywidualne potrzeby dotyczące tego, jak chcemy, żeby przebiegała wysyłka towaru.

Usługi logistyczne dla e-commerce – czy fulfillment jest dla każdego?

Fulfillment dla sklepów internetowych jest przeznaczony dla różnych branż. A co z wielkością firmy? Czy w jakiś sposób wpływa ona na wybór takiej opcji jak fulfillment dla e-commerce? Znacznie rzadziej z tego rozwiązania korzystają duże firmy. Zazwyczaj mają one swoje własne magazyny, a zarządzanie takimi przestrzeniami i zatrudnianie kadry nie jest dla nich problemem. Usługi fulfillment dla e-sklepów przeważnie dotyczą firm średnich i małych. Wyróżnia je:

1. Chęć odnotowania oszczędności

Wynajem przestrzeni pod magazyn bywa kosztowne. W dodatku czasem trudno jest przewidzieć nasze potrzeby. Zdarza się więc, że popyt jest tak duży, że nie jesteśmy w stanie wywiązać się z naszych zleceń. Innym razem problem polega na spadku zamówień i niewykorzystywaniu potencjału wynajmowanego magazynu. Usługi logistyczne dla sklepów internetowych elastycznie się do nas dopasują i chronią nas przed realizacją takich czarnych scenariuszy.

2. Chęć skupienia się na innych kwestiach związanych z firmą

Zarządzasz inną działalnością? A może pracujesz także w innej branży i potrzebujesz zasobów czasowych, żeby skupić się także na niej? Usługi fulfillment dla sklepów internetowych, oferowane m.in. przez QLink, to szansa na oszczędzenie cennego czasu i na skupienie swojej uwagi na innych zajęciach.