mezoterapia

Bezpośrednio po mezoterapii skóra jest lekko zaczerwieniona i wymaga odpoczynku. Dlatego, w ciągu jednej lub dwóch dób po mezoterapii należy zaniechać ekspozycji twarzy na słońce, nie należy wykonywać innych zabiegów pielęgnacyjnych (szczególnie z użyciem kwasów lub głowic działających ścierająco na naskórek). Zdarza się, że przez pierwszą dobę po zabiegu widoczne są zasinienia, jednak tutaj wiele zależy od umiejętności specjalisty wykonującego mezoterapię. Dobra kosmetyczka Siedlce lub lekarz medycyny estetycznej potrafi trafnie ocenić, gdzie znajdują się miejsca do bezinwazyjnego wkłucia, a po zabiegu potrafi wykonać fachowy masaż twarzy. Celem masażu jest nie tylko zapobieganie zasinieniu, ale też równomierne rozprowadzenie substancji odżywczych wtłoczonych pod skórę. Jest to istotne szczególnie wtedy, gdy preparat ma wysoką gęstość.

Do pielęgnacji skóry po zabiegu mezoterapii należy stosować dobrej jakości kosmetyków: kremów odżywczych, nawilżających, ze szczególnym uwzględnieniem tych specyfików, które działają łagodząco. Szukając dobrego kremu na skórę po mezoterapii, zwróćmy uwagę na takie składniki jak cynk, siarczan miedzi, miód, kwas hialuronowy. Zadziałają nawilżająco, odbudowująco i łagodząco.

 

Czego nie robić po zabiegu mezoterapii?

Poza zaniechaniem opalania, koniecznie należy rozważyć zrezygnowanie ze stosowania ciężkich podkładów na około tydzień po zabiegu. Jeśli jednak chcemy stosować makijaż, wybierzmy kosmetyki mineralne lub przynajmniej takie, które nie mają w składzie silikonów. Przed nocą w dniu, w którym nastąpił zabieg, należy dokładnie oczyścić twarz z preparatu używanego w czasie mezoterapii. Należy użyć w tym celu naturalnego środka myjącego, niezawierającego alkoholu. Pamiętajmy, aby nie pocierać twarzy wacikiem ani tym bardziej ręcznikiem frotte. Przez kolejne dni po zabiegu należy również zachowywać ostrożność podczas mycia skóry. Używamy delikatnych środków myjących, dezynfekujemy twarz, nie pocieramy jej, a przed wyjściem na zewnątrz, nakładamy krem z filtrem (niezależnie od tego, czy aktualnie jest lato, czy zima). Zabezpieczanie skóry przed działaniem słońca powinno trwać minimum miesiąc po ostatniej turze mezoterapii. Nie należy w tym czasie również chodzić na saunę. Najlepiej też zrezygnować z basenu publicznego. Zaleca się też ograniczenie kontaktu z kotami i psami oraz uprawiania intensywnego wysiłku fizycznego oraz kąpania się przez długi czas w wannie z gorącą wodą. Przygotowując się do mezoterapii, wymieńmy pościel – aby wrócić do domu już do świeżej, wypranej i wolnej od mikroorganizmów, które mogłyby przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych na skórze. Dotyczy to szczególnie osób, które korzystają z mezoterapii mikroigłowej.

 

Jakie zabiegi pielęgnacyjne można stosować między kolejnymi seriami mezoterapii?

 

Przez cały okres przerwy między kolejnymi seriami, należy dostarczać skórze większych niż zwykle dawek witaminy A, E i C (nawet doustnie). Z okresowo wykonywaną mezoterapią świetnie współgra również stosowanie regularnego peelingu. Peeling złuszcza rogową warstwę skóry, odświeżając ją i prowokując do intensywnej samoistnej odnowy. Do złuszczania świetnie nadają się kwasy glikolowe i migdałowe, jednak trzeba pamiętać, że nie każdego rodzaju cera dobrze je zniesie. Są one niewskazane do stosowania przez osoby posiadające cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień (tutaj lepiej sprawdzi się kwas mlekowy lub laktobionowy). Poza witaminowaniem i peelingowaniem skory, należy ją solidnie nawadnia. Powinniśmy zarówno pić więcej niż zwykle wody, jak również dostarczać sobie składników nawilżających w kosmetykach.

 

Podsumowanie

Mezoterapia Siedlce wymaga, aby pielęgnacja w kilku dniach po zabiegu była dość staranna, ale nie powinna odbiegać znacząco od tej, którą stosujemy na co dzień. Lekarze oceniają, że można wrócić do swoich standardowych kosmetyków pielęgnacyjnych już na dobę po zabiegu. Warto jednak zachować ostrożność w kwestii higieny oraz specjalnych zabiegów, które mogłyby potencjalnie podrażnić skórę. Szczególne zabiegi na twarz Siedlce, które chcielibyśmy przeprowadzić bezpośrednio po mezoterapii powinny być konsultowane z naszym lekarzem.