Tapety na ścianę

Tapety w kuchni to jeden z popularniejszych sposobów wykończenia ścian. Optymalne właściwości materiału sprawiają, że tapeta kuchenna jest materiałem, którym kreatywnie zmienisz wygląd ścian. Co więcej sama zmiana jest prosta i nie wymaga dużego sprzątania. Poniżej przekazujemy kilka informacji, co zrobić przed zakupem tapety do kuchni.

Tapety winylowe lub z włókna szklanego to najlepszy wybór do kuchni. Atutami tych tapet są odporność na wilgoć oraz łatwe czyszczenie na mokro, bez ryzyka uszkodzenia wzoru czy wyblaknięcia. Zobacz popularne tapety do kuchni

Tapety na ścianę – Jakie mają zalety?

Nie tak dawno tapety kojarzone były z czasami PRL, które następnie zostały wyparte przez malowanie ścian farbami. Dziś możemy śmiało przyznać, że tapety znów wróciły do domów, mieszkań, biur, a nawet budynków użyteczności publicznej.

Największą zaletą tapet jest ogrom wzorów i barw, dzięki czemu jest duża pewność, że osiągniemy pełną unikalność wnętrza. Tym samym zaskoczymy rodzinę i znajomych, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnie pomalowanych ścian farbą.

Inną zaletą tapet jest prostota montażu, nie potrzebujemy żadnych drogich i specjalistycznych maszyn. Samo tapetowanie jest szybkie i zbytnio nie nabrudzimy. Tapety to także fantastyczny sposób

Dostępne rodzaje tapet w sklepie Czajka24.pl

  • Tapety papierowe – najtańszy rodzaj tapet, stosowane głównie w sypialni i miejscach, gdzie nie będą narażone na brud czy uszkodzenie.
  • Tapety winylowe – droższe, ale trwałe i godne polecenia do kuchni czy łazienki. Wilgoć czy nawet woda nie stanowi problemu. Co więcej można je szorować na mokro, więc idealnie sprawdzą się w kuchni czy pokoju dla dzieci.
  • Tapety tekstylne – do produkcji stosuje się len, jedwab lub inne tkaniny, a następnie umieszcza na papierze lub akrylu. Są drogie, ale bardzo stylowe i eleganckie. Szczególnie polecane do upiększania salonu.
  • Tapety na flizelinie – właściwości sprawiają, że tapeta nie rozciąga się, ani nie kurczy. Montaż jest bardzo prosty i przyjemny. Klej nakłada się tylko na ścianę, a nie tapetę flizelinową.

Tapety do kuchni – jakie wybrać?

Szczególnie polecamy tapety z winylu, które idealnie poradzą sobie z warunkami, które panują w pomieszczeniu. Tłuszcz woda czy różnice temperatur nie będą problemem. Bogactwo barw, wzorów i pomysł na tapetowanie jednej ściany lub całej kuchni pozwala zaspokoić nawet najbardziej wymagające gusta.