Doskonale wiemy jak ważne są szkolenia i co nam dają. To właśnie dzięki nim zdobywamy wiedzę, uczymy się nowych rzeczy i poszerzamy swoje horyzonty.

Zarządzanie projektami to jeden z najważniejszych filarów każdej firmy. To właśnie tutaj tworzą się nowe pomysły mające na celu wdrożenie nowych systemów, projektów czy ulepszenie tych starych.

Szkolenie z zakresu zarządzania projektami ma na celu przekazanie informacji i wyszkoleniu przyszłych lub już obecnych kierowników projektu – project managerów. Przyznać trzeba, że osoba na takim stanowisku ma postawione bardzo wysokie wymagania dotyczące kompetencji, doświadczenia oraz wiedzy. Na czym więc polega szkolenie z zakresu zarządzania projektami i czego możemy się na nim nauczyć?

Przede wszystkim przygotowania i zaplanowana projektu. Dla każdej firmy obierany cel będzie inny, a do każdego projektu należy podejść inaczej i z innym spojrzeniem. Na szkoleniu nauczymy się również, jak zaplanować budżet i rozplanować czas. Zadaniem kierownika projektu będzie doprowadzenie projektu do finału przy użyciu jak najmniejszego budżetu i czasu. Tutaj bardzo ważnym aspektami są również komunikacja w zespole oraz motywacja personelu. Kierownik musi zdawać sobie sprawę, że to tak naprawdę on wszystko kontroluje, organizuje, wspiera i prowadzi. Na kierowniku spoczywa naprawdę wiele obowiązków i problemów, które mogą się pojawić w takim dynamicznej pracy jaką jest zarządzanie projektami.

Kierownik projektu odpowiada zazwyczaj przed samym sponsorem projektu, który podejmuje najważniejsze decyzje związane z projektem. Tak więc raportowanie, kontrolowanie i przekazywanie informacji przez kierownika do sponsora będzie na porządku dziennym.

Dobór pracowników, którzy będą pracować i czuwać nad projektem również leży w gestii kierownika projektu. Umiejętne i właściwe wybranie kandydatów do projektu nie należy do zadań najprostszych, a z pewnością jest niesamowicie ważne. Dzięki dobrze dobranemu zespołowi projekt zostanie zrealizowany.

Prawdą jest, że nie każdy poradzi sobie z tak odpowiedzialnym stanowiskiem jakim jest Project Manager. Ta praca wymaga bardzo wysokich kompetencji, wiedzy, oraz umiejętności pracy pod presją stresu i czasu.

Stanowisko kierownika projektu należy do bardzo odpowiedzialnych i niestety nie najłatwiejszych. Dlatego tak ważne są szkolenia z tego zakresu. Dobre przysłowie mówi, że ,,uczymy się całe życie” – sprawdza się to również w tym przypadku. Mimo, że od kierownika projektu wymaga się obszernej wiedzy i kompetencji, to każde szkolenie z pewnością będzie podnosić jego kwalifikacje. Nigdy szkolenie nie jest stratą czasu czy też źle wydanymi pieniędzmi, jeśli ma ono wpływ na nasz rozwój i posiadanie większej wiedzy. Uczmy się więc od najlepszych.

Zwinne zarządzanie projektami to nasza specjalność – PMQ.