Urodziny dziecka są ważnym dniem w ciągu całego roku. To czas, kiedy uwaga wszystkich gości – dorosłych i dzieci, powinna być skupiona na jubilacie. Niemniej, wszyscy powinni tego dnia doskonale się bawić. Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w wieku przedszkolnym, aby było ono niezapomniane?

W domu

Domowy kinderbal jest prawdziwym wyzwaniem dla organizatorów. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy mamy możliwości przyjęcia u siebie w domu czy w mieszkaniu kilkoro przyjaciół naszego dziecka – zwykle wraz z jednym z rodziców. Przy niewielkich mieszkaniach blokowych będzie to kłopotliwe.

Co innego, jeśli dysponujemy dużym domem z ogrodem, a pogoda dopisuje. Wtedy można urządzić kinder party w ogrodzie, gdzie dzieci będą mogły swobodnie się bawić. Unikniemy dzięki temu bałaganu w domu i damy większe możliwości gier i innych aktywności na świeżym powietrzu dla naszego dziecka i jego gości.

Musimy pamiętać przy tym, że ciężar organizacji całego przyjęcia, wystroju, jedzenia, napojów i atrakcji dla dzieci spoczywa na barkach rodziców. W domu trudniej będzie zapewnić wszystkim małym gościom zabawy, które je zainteresują. Można wynająć animatorkę lub klauna, którzy zajmą uwagę dzieci i wszyscy będą się dobrze bawić.

Jeśli warunki lokalowe są niewystarczająco, nie mamy czasu ani pomysłu na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego dziecka, możemy wybrać alternatywę w postaci urodzin w sali zabaw.

Zorganizowane urodziny dziecka w sali zabaw

Wybierając miejsce na urodziny w Warszawie warto zapoznać się z ofertą m.in. sali zabaw Inca Playa, która proponuje klientom pakiety urodzinowe. Nie trzeba zastanawiać się nad wymyślaniem zabaw dla najmłodszych, ponieważ w sali zabaw jest wystarczająco dużo atrakcji dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Można zarezerwować salę na przyjęcie urodzinowe, a także stoliki dla rodziców dzieci, które przyjdą na tą okazję do jubilata.

Dzieci są w bezpiecznym otoczeniu, a sprzęty i zabawki znajdujące się w sali zabaw nie stwarzają dla nich żadnego niebezpieczeństwa. W domach prywatnych jest z tym różnie. Rodzice urządzając w mieszkaniu przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy muszą o to zadbać we własnym zakresie.

W zależności od wybranego pakietu urodzinowego, dziecko, rodzice i wszyscy goście otrzymują inne atrakcje w cenie. Może to być jednorazowa zastawa, prywatna salka urodzinowa, przekąski i napoje, zaproszenia, menu dla rodziców jubilata i rodziców gości czy tort okolicznościowy.