Na etapie projektowania hal przemysłowych warto zwrócić szczególną uwagę ma rodzaj oświetlenia. Ma to kluczowe znaczenie nie tylko ze względu na warunki pracy, bezpieczeństwo pracowników, ale również na maksymalne ograniczenie zużycia energii elektrycznej, czyli na koszty uzyskania przychodu. Nowatorskim rozwiązaniem jest oświetlenie ledowe. Oprawy oświetleniowe doskonale wkomponują się w nowoczesny projekt hali produkcyjnej lub magazynu.

 

 

Jakie oświetlenie hali produkcyjnej?

Dobre oświetlenie przemysłowe w hali produkcyjnej, warsztacie czy też magazynie skutecznie wpływa na poprawę jakości pracy. Prawidłowo doświetlone stanowisko pracy poprawia jej bezpieczeństwo i nie męczy wzroku pracownika. Rozwój nowych technologii wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu również w oświetleniu przemysłowym. Doskonałym rozwiązaniem jest oświetlenie ledowe. Panele oświetleniowe zastosowane wewnątrz pomieszczeń produkcyjnych zwiększają efektywność pracy. Odpowiednie rozmieszczenie diod ledowych wewnątrz panelu pozwala skierować światło na stanowisko pracy, a tym samym pozytywnie wpływa na produkcję.

Jak zaoszczędzić na oświetleniu wewnętrznym pomieszczeń produkcyjnych?

Tradycyjne oświetlenie pochłania dużo prądu, zastosowanie oświetlenia ledowego zmniejsza zużycie prądu od 50 do 70 %. Jest to czysta oszczędność. Poza tym oświetlenie przemysłowe LED jest najbardziej zbliżone do światła naturalnego, a przez to pozytywnie wpływa na pracowników. Inwestując w oświetlenie nowoczesne już na etapie projektowania pomieszczeń produkcyjnych lub decydując się na wymianę przestarzałego oświetlenia w już istniejących halach sprzyjamy również środowisku naturalnemu. Mniejsze zużycie energii elektrycznej, to również mniejsze zanieczyszczenie środowiska przez elektrownie, mniejsze stężenie smogu w powietrzu. Dlatego też zainwestowane środki w nowatorskie rozwiązania oświetleniowe dość szybko się zwrócą. Warto jeszcze zaznaczyć, że panele ledowe charakteryzują się długą żywotnością, nie ma więc potrzeby częstego ich wymieniania. Świadome działania zawsze przynoszą efekty w postaci zmniejszonego kosztu uzyskania przychodu, a rozwój technologii w dziedzinie oświetlenia wewnętrznego wychodzi na przeciw temu zapotrzebowaniu.

Liderem w branży led jest firma ledlike.pl .