Meble KD

Meble drewniane od zawsze kojarzone są z luksusem. Rzeczywiście, wykonane z wyselekcjonowanych, dobrze osuszonych gatunków drzew mogą stać się elegancką ozdobą wnętrza. Są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i solidne, co pozytywnie wpływa na ich żywotność. Z drewna powstają meble biurowe oraz domowe praktycznie do wszystkich pomieszczeń, nawet łazienki czy kuchni.

Meble drewniane to cała plejada produktów do wyposażenia różnych pomieszczeń w domu czy miejscu pracy. Stwarzają wiele możliwości w zakresie aranżacji wnętrza praktycznego, wygodnego, a przede wszystkim modnego.

Solo czy w zestawie?

Producenci mebli, w tym firma Meble KD, proponują klientom gotowe zestawy mebli. Zazwyczaj bez problemu możesz dopasować liczę elementów czy ich konfigurację do własnych potrzeb. Często jednak inwestorzy szukają pojedynczych mebli, które mają zwieńczyć wystrój salonu czy sypialni. Dobra wiadomość jest taka, że możesz kupić łóżko, stół czy szafę także solo. Dzięki temu stworzyć własną, niepowtarzalną aranżację.

Każde z rozwiązań ma swoje zalety:

  • meble w zestawach — składają się ze wszystkich elementów niezbędnych w aranżacji wnętrza o walorach estetycznych i praktycznych. W komplecie są szafy na odzież, przeszklone witryny na bibeloty, szafki RTV, komody. Możesz zdecydować się też na spójny wizualnie zestaw do jadalni (stół i krzesła) czy wyposażenie gabinetu (kanapa, biurko, fotel). To rozwiązanie jest praktyczne i wygodne — wybierasz zestaw, który odpowiada Ci pod względem rozmiaru i stylu, aby w czasie jednego zakupu kompletnie wyposażyć pomieszczenie. Wadą jest zazwyczaj cena takiego zestawu, która może sięgać kilku tysięcy złotych oraz fakt, że większa liczba mebli sprawdzi się raczej na większym metrażu,
  • meble solo — dzisiaj niemal wszystkie meble można kupić pojedynczo. To rozwiązanie popularne wśród osób, które zamiast katalogowych wnętrz wolą te urządzone według własnego uznania. Dzięki temu mają możliwość dowolnej aranżacji wnętrza
    z wykorzystaniem komponentów, których potrzebują.
    W mniejszej sypialni wystarczy łóżko, szafa, komoda i dwie nocne szafki. W salonie oprócz minimalistycznego wyposażenia składającego się z szafki RTV, stolika kawowego i kanapy niektórzy nie uznają już innych detali.

Meble drewniane powstają z materiału litego lub klejonego. Wśród drzew najchętniej wybieranych do ich produkcji są gatunki liściaste (dąb, brzoza, klon) oraz iglaste (sosna, jodła). Każde z nich mają nieco inną barwę i liczbę sęków. Mogą być naturalne, wyłącznie lakierowane lub matowe, a także malowane na różne kolory, zwłaszcza biały, czarny czy szary.