Reklama na Facebooku

Facebook nadal jest jednym z najpopularniejszych narzędzi reklamowych. Korzystają z niego zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa. W związku z tym, że codziennie odwiedza go mnóstwo osób warto wykorzystać jego potencjał i zamieścić tam swoje komunikaty reklamowe.

Strzał w dziesiątkę

Ustawiając reklamę na Facebooku musimy dokładnie sprecyzować swój cel. Zastanówmy się, czy najbardziej zależy nam na zasięgu, aktywności czy zwiększeniu sprzedaży. Portal ten daje nam spory wybór różnych celów i zanim któryś wybierzemy warto zagłębić się w jego znaczenie. Kolejna kwestia to ustalenie grupy docelowej. Jeśli dobrze znamy klientów naszej firmy, nie powinniśmy mieć z tym krokiem większych problemów. Ustawiamy wiek, płeć, miejsce zamieszkania i zainteresowania naszej grupy docelowej. Przy tych ostatnich wybór jest naprawdę ogromny. Komunikat możemy kierować nawet na tak zwane wydarzenia z życia. Przykładowo, jeśli prowadzimy dom weselny lub kwiaciarnie osoby zaręczone będą dla nas idealną grupą odbiorców.

Kierowanie ma znaczenie

Reklama na Facebooku powinna być także kierowana w odpowiednie miejsca. Tu do wyboru mamy Facebooka, Instagram oraz Audience Network. To, gdzie umieścimy naszą reklamę w znacznym stopniu zależy od tego, co chcemy dzięki niej osiągnąć. Nie zawsze musimy wybierać wszystkie te miejsca, w niektórych sytuacjach jest to nawet niewskazane. Wiele osób tworzących reklamy w naszym kraju rezygnuje z sieci reklamowej Audience Network, ponieważ nie działa ona u nas tak dobrze jak na przykład w Stanach Zjednoczonych.

Zwrócić uwagę

Zaletą i jednocześnie wadą Facebooka jest jego duża popularność. Oczywiście korzysta z niego mnóstwo osób, ale oznacza to także sporą konkurencję. Dlatego też zawsze należy zadbać o to, by nasz komunikat wyróżniał się na tle innych. Warto wykorzystać do tego piękne, kolorowe grafiki, albo wysokiej jakości zdjęcia. Najlepiej jednak sprawdzą się filmy. Nie mogą one być oczywiście zbyt długie. Bardzo ważne jest, by już od początku przyciągały uwagę. Nie zamieszczajmy na wstępie naszego logotypu, zacznijmy od razu od przekazu docelowego.