MacForce

Jest wiele powodów, przez które telefon trzeba oddać do serwisu. Zarówno problemy systemowe jak i mechaniczne mogą doprowadzić do tego, że nasz sprzęt nie będzie działał poprawnie, a jego dalsze funkcjonowanie może ulec pogorszeniu. Niezależnie od tego, czy znamy przyczynę awarii czy też nie, powinniśmy odpowiednio przygotować go przed oddaniem, aby nie obawiać się, że podczas naprawy przepadną jakieś ważne informacje.

Wykonanie kopii zapasowej

Przy niektórych naprawach niezbędna jest wymiana oprogramowania systemowego. Dlatego przed oddaniem telefonu do serwisu warto wykonać kopię zapasową zdjęć, filmów, nagrań i wszelkiego rodzaju innych ważnych dokumentów. Mogą one bowiem zostać utracone podczas napraw serwisowych. Osoby, które będą zajmować się zepsutym sprzętem, nie ponoszą odpowiedzialności za pliki pozostawione w pamięci urządzenia. W przypadku potrzeby większej ochrony poufnych danych i dostępu do różnego rodzaju kont można wykonać kopię zapasową i zresetować oprogramowanie do ustawień fabrycznych. Wtedy nie musimy się obawiać, że ktoś będzie miał do nich dostęp.

Numery telefonów oraz mobilne dokonywanie płatności

W podobny sposób należy postąpić z numerami telefonów zapisanymi na urządzeniu. Można wykonać ich kopię lub zgrać je na kartę SIM, którą przed oddaniem do serwisu, trzeba wyjąć z telefonu. Serwis posiada bowiem swoje karty testowe. Coraz więcej użytkowników korzysta z mobilnej bankowości. Przed oddaniem telefonu do naprawy niezbędne jest usunięcie wszystkich elementów, które umożliwiają dokonywanie płatności za pomocą telefonu. Mogą to być naklejki zbliżeniowe Pay Pass, karty SIM NFC czy aplikacje płatnicze. Jest to bardzo ważne, ponieważ to użytkownik telefonu ponosi odpowiedzialność za udostępnianie swoich danych.

Odblokowanie telefonu oraz usunięcie akcesoriów

Ze względu na bezpieczeństwo przed kradzieżą, stosuje się różnego rodzaju blokady, których zadaniem jest utrudnić dostęp niepowołanej osobie. Może to być blokada ekranu, czytnik linii papilarnych czy funkcja „Find My iPhone”. Przed oddaniem telefonu do serwisu powinniśmy wyłączyć wszelkie stosowane zabezpieczenia, dzięki czemu ułatwimy i skrócimy pracę serwisantów. Należy także usunąć wszelkie dodatkowe akcesoria zewnętrze. Może to być etui, zawieszka, folia ochronna czy szkło hartowane. Jeśli jednak usterka jest związana z baterią, słuchawkami lub innymi akcesoriami, trzeba je dołączyć do telefonu. Specjalista z serwisu MacForce w Warszawie dodaje: „W przypadku wysyłki telefonu do serwisu, sprzęt należy umieścić w oryginalnym pudełku. Dzięki temu nie dopuścimy do sytuacji, w której telefon podczas transportu będzie się odbijał w środku”.