Badania realizowane miedzy innymi przez CBOS oraz prywatne media wskazują na wciąż sporą popularność wróżek, znachorów oraz wiary w przesądy. Czy pomimo faktu, iż uważamy się za społeczeństwo chrześcijańskie i nowoczesne, to wciąż mocno przywiązani jesteśmy do wróżb, mitów oraz rytuałów. Jak to wygląda?
Popularność przepowiadania przyszłości – skąd się bierze?
Polacy chętnie chodzą do wózek – szczególnie w celach matrymonialnych, finansowych oraz w rozwiązywaniu codziennych problemów. Coraz popularniejsze stają się takie formy korzystania z wróżb, jak choćby wróżka online, która na żywo układa tarota, ocenia nas numerologicznie, korzysta z innych technik wróżenia – np. ze szklanej kuli.
Wróżenie jest praktyką powszechna w wielu cywilizacjach. Obecnie cywilizacje zachodnie korzystają z niego , jako formy zabawy lub pomocy. Powszechne jest korzystanie z usług wróżek w Afryce, Chinach. Niemniej jednak i Stary Kontynent lubuje się w praktykach ezoterycznych, czego dowodem jest przeniesienie znacznej części segmentu tych usług do internetu. Obecnie wróżka online absolutnie nikogo nie dziwi.
Jak wygląda korzystanie z takich usług?
Jest ono bardzo wygodne – w zasadzie wystarczy założyć odpowiednie konto w portalu internetowym, wprowadzić swoje dane oraz dokonać wpłaty środków na subkonto w ramach portalu, z którego będą opłacane poszczególne sesje wróżenia etc. Wróżka online to bardzo wygodna formuła, a dzięki komunikacji internetowej – za pomocą czatu głosowego lub wideo rozmowy możliwe jest porozmawianie z wróżkami z całego kraju i świata. Jest to wyjątkowe wsparcie w poszukiwaniu odpowiedzi na to, co czeka nas w przyszłości.
Czy dużo to kosztuje?
Usługi wróżek bardzo często są traktowane jako czarna magia lub sposób na oszustwo. Nie zawsze jednak tak jest, a wiele z wróżb sprawdza się. Dzięki internetowi wiemy, ile realnie zapłacimy za wróżbę, z kim rozmawiamy. Nie ma tutaj takich sytuacji, jak płacenie za oczekiwanie na połączenie z wróżbitą lub innych dodatkowych opłat, które psują tylko reputacje uczciwych wróżbitów.