Przedszkole Warszawa

W Warszawie znajduje się ponad 500 przedszkoli, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Nie istnieją oficjalne rankingi jakości przedszkoli, gdyż obszarów potencjalnej oceny jest zbyt wiele. Oczywiście nieoficjalnie rozmaite portale starają się oceniać placówki, jednakże obiektywizm i rzetelność takich rankingów pozostaje dyskusyjna. O ile więc istniejące rankingi mogą budzić pewną nieufność, o tyle z pewnością możemy dość precyzyjnie określić jakie powinno być dobre przedszkole.

Zacznijmy więc od dość ogólnikowego ale też trafiającego w sedno stwierdzenia, że dobre przedszkole to takie, do którego dzieci lubią uczęszczać. Jest to – można by rzec – podstawowe kryterium które każdy rodzić będzie brał pod uwagę jako jedno z najważniejszych. Cóż bowiem z tego, że w przedszkolu perfekcyjnie realizuje się program nauczania, jest doskonale wyposażone i pięknie urządzone, jeśli dziecko nie czuje się tam dobrze i nie chce do niego uczęszczać? Aby jednak dziecko chętnie i z uśmiechem uczęszczało do przedszkola, musi być spełnione kilka istotnych kryteriów.

Dobrze przedszkole Wilanów Warszawa – Nauczyciele

Najważniejszym czynnikiem tworzącym dobre przedszkole Warszawa Wilanów są nauczyciele. Muszą to być ludzie nie tylko wykształceni, a więc dobrze przygotowani merytorycznie do pracy z dziećmi, ale też najlepiej doświadczeni – a przynajmniej większa część personelu. Ponadto muszą posiadać odpowiednie predyspozycje charakterologiczne, czyli po prostu lubić pracę z dziećmi. Pamiętajmy że dziecko spędza w przedszkolu połowę dnia, i w tym czasie opiekunami i autorytetami są dla niego właśnie nauczyciele. Nauczyciele są więc w pewnym sensie – można rzec – substytutami rodziców w tym czasie. Dzieci bardzo dobrze wyczuwają emocje i nastawienie dorosłych, a więc sympatia opiekuna do dzieci i zamiłowanie do pracy z nimi drastycznie zwiększa szanse na odwzajemnienie sympatii przez maluchy. W dobrej atmosferze znacznie łatwiej realizować zajęcia – łatwiej zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli.

Oczywiście sama umiejętność zaskarbienia sobie sympatii dzieci i predyspozycje to za mało. Nauczyciel to musi być osoba z odpowiednim wykształceniem i wiedzą, osoba mająca świadomość jak pomóc dzieciom, również tym z problemami emocjonalnymi, jak rozładować napięcie, rozwiązywać konflikty, jak zaszczepiać wiedzę i zainteresować danym tematem dzieci.

Przedszkole Wilanów Warszawa – przestrzeń i wyposażenie

Przedszkole musi być miejscem bezpiecznym, zaprojektowanym i urządzonym w taki sposób, żeby zminimalizować możliwość jakiegokolwiek urazu którego mogłoby doznać dziecko. Ponadto musi być po prostu… dziecięce! Czyli urządzone w nieco bajkowym klimacie, gdzie dzieciom będzie się podobać i będą chciały tam przychodzić. Pomimo że dzieci dopiero wyrabiają sobie poczucie estetyki to instynktownie lubią czyste, zadbane i jasne pomieszczenia. Zabawki i wszelkie urządzenia używane przez dzieci muszą posiadać odpowiednie atesty bezpieczeństwa i być renomowanych marek które gwarantują wykonanie swoich produktów z bezpiecznych materiałów. Zabawek musi być także odpowiednia ilość, żeby nie dochodziło do kłótni i konfliktów między maluchami, a także po to, żeby mogły uwolnić swoją kreatywność. Ponadto wyposażenie sali to także pomoce dydaktyczne, które służą nie tylko zabawie ale też nauce, niejednokrotnie łącząc obie funkcje.

Ważnym jest, aby zabawy i nauka w przedszkolu były niebanalne, interesujące i zajmujące. Mówiąc potocznym językiem, żeby nie były dla dzieci nudne.

Przedszkole Warszawa

Przedszkole Warszawa – Radosne Przedszkole

Właśnie takich nauczycieli, jak opisaliśmy powyżej, posiada Radosne Przedszkole – Przedszkole Warszawa Wilanów. Placówka z doskonałą kadrą, świetnie wykształconą i wciąż się doszkalającą – bo kto stoi w miejscu, ten się cofa. Poza tym panie nauczycielki z wilanowskiego Radosnego Przedszkola Warszawa po prostu kochają dzieci i doskonale się czują spędzając z nimi czas. W każdej grupie są po dwie nauczycielki: wychowawca i asystent. Zaznaczyć należy, że grupy nie są liczne, i panie są w stanie poświęcić odpowiednią ilość uwagi każdemu dziecku.

Nauczycielki w Radosnym Przedszkolu podchodzą do swojej pracy nie tylko z zamiłowaniem, ale też w pełni poważnie. Są profesjonalistkami w każdym calu i zawsze na pierwszym miejscu stawiają dobro podopiecznych. W tym zakresie nieodzowna jest współpraca na linii nauczyciel – rodzic i tutaj także nauczycielki z warszawskiego Radosnego Przedszkola w Wilanowie są w pełni profesjonalne: zawsze cierpliwie i wyczerpująco opowiadają o postępach i ewentualnych problemach dziecka, z chęcią odpowiadają na każde pytanie dotyczącego dnia malucha w przedszkolu.

Samo przedszkole wygląda bardzo przyjaźnie, budynek idealnie wpisuje się w swoją rolę mając łagodne kształty i wyraziste kolory. Otoczony zabawkami i placami zabaw tworzy doskonałe pierwsze wrażenie jeszcze zanim dziecko przekroczy jego próg. Wewnątrz jest jeszcze lepiej. Ładne, zadbane, czyste i jasne sale które są doskonale wyposażone. Kolorowe dywany z rysunkami, dziecięce meble w rozmaitych barwach, masa zabawek, domków i tablic. Wszystko razem tworzy przyjazne i bezpieczne otoczenie dla maluchów.

Niniejszy artykuł zaledwie napoczął zagadnienie jak powinno wyglądać dobre przedszkole Warszawa Wilanów. Temat jest dużo bardziej rozległy i wielowątkowy, właściwie można na ten temat napisać obszerne opracowanie. Z całą mocą jednak polecamy Radosne Przedszkole z Wilanowa, które w każdym zakresie oferuje najwyższą jakość oferowanych usług za bardzo rozsądną cenę.

Więcej o tej doskonałej placówce przedszkole Warszawa można przeczytać na stronie internetowej:
https://www.radosne-przedszkole.pl/

Zapraszamy do odwiedzenia stron i zapoznania się z Radosnym Przedszkolem i jego ofertą.