Maszyny czyszczące

Maszyna czyszcząca to doskonałe rozwiązanie, które ułatwi funkcjonowanie wielu zakładów pracy. Prowadzisz firmę sprzątającą? W takim razie sprzęt tego typu poprawi działanie Twojego biznesu. Zobacz, jak dobrać maszynę czyszczącą do swoich potrzeb.

Maszyny czyszczące – co warto o nich wiedzieć?

Maszyny czyszczące to urządzenia pomagające w utrzymaniu podłogi w czystości. Posiadają wiele różnych funkcji, takie jak szorowanie, zamiatanie, mycie czy też osuszanie podłogi. Użycie maszyny czyszczącej pozwala skrócić znacząco czas sprzątania, zredukować koszty utrzymania zespołu sprzątającego oraz obniżyć wydatki na czyszczenie w porównaniu do metod tradycyjnych.

Maszyny czyszczące możesz z powodzeniem stosować w obiektach handlowych, takich jak galerie, dyskonty i sklepy oraz w przemyśle i spedycji – w magazynach czy halach produkcyjnych. Maszyny czyszczące pozwolą utrzymać czystą posadzkę w obiektach użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry, szkoły, uczelnie, urzędy i biblioteki oraz na parkingach podziemnych. Sprawdzą się również w biurach, obiektach sportowych – halach, krytych boiskach, salach gimnastycznych oraz obiektach noclegowych, takich jak hotele, hostele i apartamentowce. Poznaj więcej szczegółów na temat maszyn i wybierz odpowiednią dla siebie: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/.

Jak wybrać odpowiednią maszynę czyszczącą?

Przed zakupem odpowiedniego sprzętu niezbędne jest sprecyzowanie swoich potrzeb. Podstawą jest określenie częstotliwości sprzątania, wielkości powierzchni oraz jej rodzaju. Zwróć uwagę na to, czy będziesz czyścić parkiet, beton, a może panele? Istotne jest również ustawienie mebli i innych przedmiotów. Jeśli części z nich nie można przestawić, wówczas największe gabarytowo urządzenia mogą się nie zmieścić.

Ważnym parametrem w zakresie maszyn czyszczących jest prędkość obrotowa. Najlepszy efekt osiągniesz wtedy, gdy obroty są na poziomie 120-200 na minutę. Wyższe obroty, czyli około 400, zapewniają mniejszy efekt szorujący, ale większy w zakresie polerowania.  W przypadku obrotów na poziomie 1000-1200 nie ma mowy o szorowaniu, a jedynie o polerowaniu.

Zwróć uwagę również na wielkość zbiorników. To szczególnie ważne przy dużych powierzchniach, gdy częste opróżnianie zbiorników mogłoby być nieefektywne. Duży zbiornik sprawia, że maszyna pracuje szybko i efektywnie. Ważne jest także zasilanie, które występuje w wersji kablowej lub akumulatorowej. Maszyna kablowa to tańsze i lżejsze rozwiązanie, ale kabel w niektórych przestrzeniach może stwarzać zagrożenie. W takim wypadku lepiej sprawdzi się maszyna zasilana akumulatorowo.

Kluczowa jest wielkość powierzchni

Decydując się na zakup maszyny czyszczącej, w pierwszej kolejności jednak rozważ, jak dużą powierzchnią dysponujesz. Im większa powierzchnia, tym większa maszyna jest niezbędna. Możesz oczywiście używać małej maszyny na dużych powierzchniach, ale wtedy czyszczenie będzie trwało długo i okaże się nieefektywne.

Najłatwiej jest dzielić wielkość powierzchni ze względu na przedziały. W przypadku najmniejszych przestrzeni, czyli do 1000 metrów kwadratowych, znajdzie zastosowanie nieduża maszyna na przykład w wersji bateryjnej. Zwykle niewielkie pomieszczenia zastawione są np. krzesłami, więc mały rozmiar sprzętu pozwoli też łatwo nim manewrować. Przykładem takich przestrzeni są sklepy, szkoły, biura oraz pomieszczenia usługowe.

Drugim rodzajem powierzchni są te od 1000 do 2500 metrów kwadratowych. W ich przypadku sprawdzą się najpopularniejsze urządzenia. Są bardzo zwrotne, ale i na tyle duże, by wyczyścić duży sklep, korytarze czy salę sportową. Trzecim rodzajem urządzeń są te przeznaczone do powierzchni powyżej 2500 metrów kwadratowych. Te urządzenia wyposażone są w napęd oraz siedzenie dla operatora i niekiedy mają również regulację w zakresie szerokości czyszczenia, a także dozowania środka czyszczącego. 

Poznaj dostępne sprzęty czyszczące i wybierz ten, który najlepiej wesprze pracę Twojej firmy sprzątającej.