Każda gospodyni domowa zastanawia się, czy istnieją jakieś sposoby na to, by przy niedużym nakładzie czasu i energii efektywnie wysprzątać łazienkę. Jest to jedno z pomieszczeń, które wymaga sprzątania minimum raz na tydzień.

Czasami zdarza się, że w ciągu tygodnia kompletnie nie mamy czasu, a tu nagle telefon – niezapowiedziani goście będą w ciągu 10 minut. I wtedy pojawia się pytanie – czy jesteśmy w stanie wysprzątać łazienkę w ciągu 10 min? Wydaje się to niemożliwością, a jednak jest to możliwe. Dzięki tym kilku radom sprawisz, że Twoja łazienka będzie błyszczała w ciągu zaledwie kilku minut! Poznaj te porady.

Do wysprzątania łazienki będą nam potrzebne nawilżone chusteczki czyszczące – znajdziemy je w każdym supermarkecie. Dodatkowo zaopatrzmy się w płyn do mycia szyb – najlepiej ten w sprayu, ściereczki – mogą być te z mikrofibry lub po prostu stare, niepotrzebne ręczniki do pocięcia, oraz szczotkę do mycia toalety. Równie potrzebny będzie również płyn domycia toalety – tutaj mały ogromny wybór – w żelu, w płynie, czy też w piance. Dla uzyskania przyjemnego zapachu możemy zakupić kostki do toalety czy tez inny odświeżacz powietrza – dostępny w różnych formach. Tak przygotowani możemy zabrać się do szybkiego, ale bardzo efektywnego sprzątania łazienki.

Zawsze zaczynajmy od odłożenia wszystkich przedmiotów na miejsce – suszarka, kosmetyki i inne przedmioty, które stwarzają wrażenie ogólnego bałaganu. Płyn do toalety potrzebuje kilku minut na to, by zaczął działać i dobrze usunąć wszystkie zanieczyszczenia w toalecie. Zaaplikujmy płyn i zabierzmy się do innych czynności. Ściany również muszą zostać wyczyszczone! Zdarza się, że w naszej łazience zagości pająk,, który pozostawi nam pajęczyny.Te usuniemy za pomocą szczotki lub kija z owiniętą ścierką na końcu.Następnym krokiem będzie umycie lustra – użyjemy naszego płynu do mycia szyb i szmatki. Mikrofibra będzie o tyle dobrym materiałem, gdyż nie pozostawi małych niteczek, jak to czasami bywa w przypadku niektórych ręczników. Chusteczki do czyszczenia to niesamowity wynalazek, który zaoszczędzi nam mnóstwo czasu i wszystko dokładnie wyczyści. Musimy przetrzeć wszystkie miejsca – umywalkę, wannę, oraz resztę łazienkowych elementów. W tym czasie możemy być pewni, że nasza toaleta będzie już gotowa – użyjmy szczotki do toalety i kilka razy spłuczmy wodę. Na koniec wyniesienie śmieci i założenie nowych worków na kosz. I gotowe! Jeśli mamy odświeżacz powietrza – to super. Przyjemny zapach będzie roznosił się po całej łazience i nada jej świeżości. Odświeżacz to kwestia indywidualna, bowiem jedni wolą te w żelu do postawienia, inny wybierają te w sprayu – do koloru do wyboru.

Jeśli więc zastanawiałaś się, czy możliwe jest wyczyszczenie łazienki w zaledwie 10 minut to odpowiadamy – jest to możliwe. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne płyny i akcesoria, by być gotowym na niezapowiedzianych gości i wysprzątać łazienkę migiem. Oczywiście takie sprzątanie jest tym ,,okazjonalnym” – nie zapomnijmy o tym, że raz na jakiś czas powinniśmy poświęcić nieco więcej czasu na to, by łazienka rzeczywiście była porządnie wysprzątana.

Artykuł przygotowała firma MArcus MP – sprzątanie biur w Warszawie, solidnie i rzetelnie.