ceramika-samochodowa

Auto powinno prezentować się dobrze. Błyszczący lakier to ozdoba każdego pojazdu, a zaaplikowana na niego powłoka ceramiczna na auto sprawi, że będzie on wyglądał zdecydowanie lepiej. Dobrze zaaplikowana powłoka ceramiczna na lakier podnosi wartość pojazdu, ale nie tylko. By była ona nałożona poprawnie, nakłada się ją w profesjonalnym studiu auto detailingu. Co musisz wiedzieć zanim się na nią zdecydujesz i czy w ogóle warto nałożyć ceramikę na auto? O tym poniżej!

Czy warto nałożyć powłokę ceramiczną na lakier?

Zdecydowanie. Powłoka ceramiczna na samochód ma wielu zwolenników. Jest to dobry wybór, gdy chcemy by nasze auto pięknie lśniło, lepiej się myło i było odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Ceramika samochodowa jest ważnym wykończeniem każdego pojazdu. Jeśli macie auto, które dopiero zjechało z salonowych desek – czym prędzej zaaplikujcie na karoserię powłokę ceramiczną. Pamiętajcie jednak, że aplikując ceramikę lepiej zaufać specjalistom i skorzystać z ich usług, niż robić to samemu. Co daje taka powłoka ceramiczna? Posiada twardą strukturę i zapewnia dobry stopień ochrony lakieru. Poprawia żywotność lakieru, zapobiega powstawaniu rdzy. Karoseria staje się wizualnie upiększona dzięki stosowaniu takiego specyfiku. Na pewno warto o tym pamiętać i dbać o wysoką jakość takich rozwiązań. Dlaczego warto stosować taką powłokę? Aby dodać urody pojazdowi i nie pozwolić na pojawienie się na nim rdzy. Jest to naprawdę najważniejszy powód. Dbałość o wygląd samochodu jest ważna. Ceramika na pewno pozwoli wizualnie odmłodzić niejeden pojazd, a te nowe uchronić przed szybkim starzeniem się. Dzięki niej woda nie osadza się na aucie, a jego mycie jest zdecydowanie łatwiejsze. Jeśli z jakichkolwiek powodów wciąż wahacie się nad zaaplikowaniem powłoki ceramicznej – czas z tym skończyć. Zróbcie to jak najszybciej.

Zalety powłoki ceramicznej

Podsumowując, ceramiczna warstwa na karoserii samochodowej sprawdza się świetnie. Lakier posiada dzięki niej właściwości antykorozyjne, jest odporny na chemię oraz ptasie odchody. Sól drogowa nie szkodzi karoserii z warstwą ceramiki tak bardzo, jak takiej bez. Poza tym taka powłoka wydobywa głębię lakieru, nadaje mu pewnej szklistości. Dzięki niej karoseria jest odporna na działanie promieniowania UV – nie płowieje i nie traci barw. Stosowanie powłoki ceramicznej na lakier ogranicza rysy oraz odpryski na lakierze. Powłoka nie może ochronić jednak przed obtarciem lakieru czy też zarysowaniem kluczem, co warto w tym miejscu podkreślić. Dzięki niej lakier jest twardszy. Powłoka ceramiczna posiada trwałość, może wytrzymać pięć do dziesięciu lat. Z powodzeniem można ją nałożyć na każde auto, osobowe lub np. na busa czy autokar.

Szukasz profesjonalnego studia Auto Detailingu, w którym w profesjonalny sposób zaaplikują na Twój samochód powłokę ceramiczną? Skontaktuj się z Bling Factory!