leczenie-bezebia

Bezzębie to stan, w którym pacjent jest całkowicie pozbawiony zębów stałych. Stan ten może dotyczyć każdego z nas, co wcale nie jest jednoznaczne z tym, że problemy z zębami zostały w jakikolwiek sposób zaniedbane lub zbagatelizowane. Część osób ma bowiem predyspozycje genetyczne do tego typu problemów i z natury ,,słabe zęby”. Inni mają za to inne problemy, np. z paradontozą, która doprowadza do konieczności usunięcia zębów. Bez względu na to, jaka jest przyczyna bezzębia, należy mieć świadomość dostępnych metod leczenia i tego, jak powinno ono przebiegać.

Przygotowanie do leczenia

To, jak dokładnie wygląda proces przygotowania do leczenia zależy od wielu czynników. Najłatwiejszym przypadkiem są pacjenci, którzy dopiero przygotowują się do ekstrakcji lub są świeżo po. W ich wypadku nie dochodzi bowiem do zaniku kości, a implanty mogą zostać założone niemal od razu po ustaleniu planu leczenia oraz wyrywaniu zębów. W przypadku pacjentów, u których doszło już do znacznego zaniku kości, sprawa się nieco komplikuje. W ich wypadku proces przygotowawczy jest o wiele bardziej skomplikowany. Koniecznym jest wykonanie pełniejszych badań diagnostycznych, bowiem nierzadko jedyną metodą na założenie implantów jest skorzystanie z implantów zygomatycznych, które montuje się w kości jarzmowej. O rodzajach implantów i dostępnych rozwiązaniach dowiesz się więcej ze strony stronie https://leczeniebezzebia.pl/.

Konsultacja jest podstawą

Bez względu na to, kiedy doszło do utraty zębów (oraz w jakim zakresie) podstawą do dalszej pracy jest dokładny wywiad podczas konsultacji z ekspertami. W nowoczesnych gabinetach stosowane są nawet specjalne systemy projektowania uśmiechu, dzięki którym pacjent może zobaczyć, jak dokładnie będzie wyglądał z nowymi zębami oraz czy efekt zabiegów jest zgodny z jego oczekiwaniami. Dalsze kroki, które zostaną podjęte przez specjalistów, uzależnione są od wybranej przez pacjenta metody leczenia. W większości przypadków pacjenci mają bowiem kilka rozwiązań, z których mogą wybrać najlepsze dla siebie.

Bez względu na to, na jaką metodę się zdecydujesz – Twoje leczenie powinno zacząć się od przedstawienia Ci dostępnych opcji, wraz z ich zaletami oraz wadami. Nie bój się zadawać pytań podczas konsultacji (także tych o ceny) oraz mówić o swoich oczekiwaniach. Leczenie bezzębia ma być rozwiązaniem Twoich problemów, dlatego wybierz sprawdzony gabinet i najbardziej dopasowaną do Ciebie metodę. I ciesz się z pięknego, nowego uśmiechu!