Dom – dużo przestrzeni, poczucie prywatności, taras, ogród, miłe otoczenie… Tak wiele osób wyobraża sobie wymarzone miejsce do zamieszkania, a jedyną lokalizacją, która pozwala na urzeczywistnienie tej wizji są przedmieścia.

Ogromny wybór w dobrej cenie

Na przedmieściach pojawia się coraz więcej nowoczesnych osiedli. Z jednej strony jest to wynik faktu, że to tam jest na nie najwięcej wolnego miejsca, z drugiej jednak deweloperzy dobrze wiedzą, jakim zainteresowaniem cieszą się tego typu tereny. Liczy się tu zarówno ekonomia tego rozwiązania, jak i jego wygoda. Ceny mieszkań i domów budowanych pod miastem są nieporównywalnie niskie w odniesieniu do nieruchomości w centrum miasta. Wiadomo, że większość ludzi ma ograniczone fundusze przeznaczone na dom, a tym samym możliwość zakupu w tej samej cenie większego metrażu mieszkania, w lepszym standardzie, a do tego z ogrodem jest tu nieoceniona. W związku z narastającym zainteresowaniem przedmieściami, cały czas rośnie też oferta dostępnych nieruchomości, a tym samym można dowolnie wybierać w lokalizacjach, oferowanych warunkach i cenach.

Standard i spokój

Poza ekonomicznymi powodami za przedmieściami przemawia jeszcze jeden fakt – możliwość odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Miejsca takie jak Osiedle Mrowino pod Poznaniem są zlokalizowane w przyjaznym otoczeniu, nie dość, że każdy ma własny ogród, to wokół znajduje się wiele terenów rekreacyjnych. Każdy ma tu większe poczucie prywatności, dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu, nie ma też problemu z miejscem parkingowym. Do tego każde mieszkanie jest nowe, a co za tym idzie nie trzeba martwić się o remonty czy inny nieprzewidziane sytuacje, ponieważ o jakość i trwałość zastosowanych rozwiązań zadbał już deweloper. Jeśli dodać do tego bliskość wszelkich sklepów czy punktów usługowych i bezproblemowy dojazd do pracy czy szkoły, okazuje się, że mieszkanie na przedmieściach to obecnie chyba najlepsze rozwiązanie z możliwych. To optymalne połączenie kosztów i oferowanych warunków, które wpisuje się w zapotrzebowanie współczesnego Polaka.