Pompy śrubowe

Jak wiadomo obecnie jest naprawdę niebywale wiele różnych ciekawych urządzeń oraz silników, które mają naprawdę bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinie, jaką jest przemysł, która to naprawdę bardzo dynamicznie i sprawnie rozwija się w ostatnich latach.

Firmy działające w rożnych dziedzinach, które ściśle powiązane są właśnie z przemysłem, chętnie inwestują w przeróżne artykuły. W ostatnich czasach niebywale popularne, są zwłaszcza stratory oraz pompy śrubowe. Jednakże, czym tak właściwie są wspomniane wyżej pompy śrubowe, na czym polega ich fenomen, a także jakie mają zastosowanie, co warto o nich wiedzieć?

Pompy śrubowe, jakie popularne są także jako wnękowe, ślimakowe bądź mono pompy, kwalifikuje się do kategorii pomp rotacyjnych-wyporowych. Ich duża skuteczność funkcjonowania przy równoczesnej wszechstronności wykorzystania powoduje, iż sięga się po nie w wielu rozmaitych dziedzinach oraz branżach przemysłu. Pompy śrubowe właściwie wywiązują się z własnego zadania wszędzie tam, gdzie pozostałe narzędzia nie dają sobie rady. Pompują ciecze o wysokiej lepkości oraz rozdzielonym medium. Pompują efektywnie oraz jednocześnie stabilnie. Bezzaworowa konstrukcja, prawidłowość przepływu do szybkości obrotowej silnika i zdolność modyfikacji kierunku przepływu medium to oczywiście korzyści pomp śrubowych. Zastosowanie tychże cech powoduje, iż grupa mediów tłoczonych za pomocą tychże pomp nadal się zwiększa. Pompy śrubowe funkcjonują na zasadzie poruszania się silnika w śrubowym statorze. Silnik jest wyciągany z ogromną dokładnością ze stali kwasoodpornej bądź wzmacnianej, i stator jest produkowany z lekkiego elastomeru. Geometria oraz rozmiary tychże części są takie, iż kiedy silnik jest wkładany w do określonej części, wywołuje to stworzenie dwoistego szeregu wodoszczelnych zagłębień (kontur plastra miodu). Kiedy silnik odwróci się wewnątrz statora “plaster miodu” kieruje się po spirali blisko Bezpieczeństwo działania pomp śrubowych polega na tym, iż nie zmniejszają naturalnych właściwości tłoczonej cieczy niezależnie od tego, jaka by ona nie była. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w sektorze spożywczym oraz drogeryjnym, gdzie naturalne właściwości materiałów stosowanych do produkcji produktów grają ważną rolę z punktu widzenia klasy.