prywatna przychodnia

Każdy obywatel polski, który posiada ubezpieczenie zdrowotne, może nieodpłatnie korzystać z państwowej opieki zdrowotnej. Czy na pewno? W teorii to bardzo dobre udogodnienie, w praktyce jednak wciąż widać tu wiele niedociągnięć. Wiele osób skarży się na liczne wady w systemie publicznej służby zdrowia i coraz częściej i chętniej decyduje się na wybór prywatnej opieki zdrowotnej. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego tak się dzieje.

Wady systemu państwowej opieki zdrowotnej

W Polsce między państwową a prywatną opieką medyczną widać wiele różnic. Można by niemal powiedzieć, że różnic jest znacznie więcej niż podobieństw. Przede wszystkim w państwowej i publicznej służbie zdrowia przeważającą ilość czasu spędzamy w kolejkach. Długie, ciągnące się w nieskończoność kolejki sprawiają, że pobyt w przychodni staje się jedną wielką udręką – zwłaszcza gdy nasz przypadek jest niecierpiący zwłoki.

Placówki państwowej służby zdrowia oferują usługi w ramach NFZ, czyli całkowicie nieodpłatnie. W rzeczywistości jednak za niektóre usługi i tak należy uiścić pewną opłatę. Z leczenia mogą korzystać te wszystkie osoby, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne lub należą do określonej grupy społecznej – emeryci, renciści, studenci, kobiety w ciąży, osoby zarejestrowane jako bezrobotne, dzieci do 18 roku życia.

Z racji tego, że fundusz NFZ ma dość ograniczone zasoby finansowe, często nie może sobie pozwolić na zakup nowoczesnych urządzeń do gabinetów lekarskich. Lekarze muszą więc niestety dostosować się do ogólnych zasad, a to w dużej mierze wpływa na jakość świadczonych usług. Na szczęście, w kraju dostępna jest również prywatna opieka zdrowotna. Czym się ona charakteryzuje?

Co może zaoferować prywatna przychodnia?

W Polsce można korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej. Największą jej zaletą jest przede wszystkim brak kolejek. Na wizytę można umawiać się zarówno telefonicznie, osobiście, jak i przez formularz na stronie www placówki.

Dobra prywatna przychodnia medyczna jest w stanie zaoferować znacznie więcej, ponieważ nie ogranicza jej żaden fundusz. Z tego właśnie względu tego typu placówki dysponują najnowocześniejszym sprzętem medycznym – dobrym przykładem może być tutaj przychodnia w Łodzi Bałuckie Centrum Medyczne. Placówka gwarantuje jedną z najlepszych opiek medycznych w mieście, a swoje usługi świadczy niezależnie od posiadanego ubezpieczenia, czy skierowań lekarskich.

Oprócz braku kolejek i dostępu do nowoczesnych sprzętów medycznych, w prywatnej przychodni można liczyć na:

  • innowacyjne procedury medyczne i nowoczesne badania,

  • wygodną i szybką rejestrację,

  • możliwość zmiany terminu wizyty w każdej chwili,

  • wygodny dostęp do wyników badań lekarskich przez Internet, SMS, mail i inne,

  • wysoki poziom obsługi,

  • dużo łatwiejszą i sprawniejszą profilaktykę.

Z usług przychodni prywatnych można korzystać na terenie całego kraju. Nie obowiązuje tutaj konieczność wybrania jednej przychodni rodzinnej, tak jak w przypadku placówek państwowych – można śmiało wykupić również pakiet ubezpieczenia prywatnego, który dotyczy konkretnych placówek w całym kraju. Taka forma ubezpieczenia gwarantuje wiele korzyści, przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy.

Jeżeli więc chcesz zadbać o swoje zdrowie, bez kolejek, bez czekania, profesjonalnie oraz wygodnie, to nie powinieneś się dłużej zastanawiać – najlepiej zrobisz to prywatnie.