Drukarnia DEMDRUK

Pojemniki do zgrzewu służą do bezpiecznego transportowania produktów spożywczych. Świetnie sprawdzają się w przypadku dań na wynos oraz potraw garmażeryjnych. Żywność w opakowaniu zabezpieczana jest folią, która pod wpływem ciepła zgrzewa się z pojemnikiem. Daje to gwarancję klientowi, że nikt wcześniej nie otwierał opakowania z jedzeniem.

Kilka słów o pojemnikach do zgrzewu

Wraz z rosnącą świadomością konieczności troski o środowisko naturalne coraz większą uwagę poświęcamy jakości produktów, które kupujemy. To samo tyczy się opakowań do dań na wynos i potraw garmażeryjnych. Jednorazowe pudełka źle się kojarzą, ponieważ powstają z plastiku. Warto jednak wiedzieć, że coraz więcej firm wdraża rozwiązania, które nie powodują negatywnych skutków dla środowiska. Drukarnia DEMDRUK zajmująca się produkcją opakowań dla gastronomii pudełka do zgrzewu wykonuje z kartonu z barierą o obniżonej zawartości plastiku. Trzon opakowania stanowi celuloza a laminat będący warstwą ochronną powstaje z folii PET. Drukarni udało się zredukować ilość plastiku o 80% w porównaniu do konwencjonalnych opakowań tego typu.

Ekologiczne opakowania do zgrzewu, pomimo że powstają głównie z celulozy, to jednak w niczym nie ustępują pod względem jakości tradycyjnym opakowaniom z plastiku. Nadają się zarówno do serwowania dań ciepłych, jak i zimnych oraz są w pełni dostosowane do kontaktu z żywnością. W opakowaniach posiłek można mrozić lub podgrzewać w mikrofalówce, a nawet w piekarniku bez obaw o szkodliwy wpływ tworzywa.

Zastosowanie opakowań do zgrzewu

Opakowania do zgrzewu mają różne wielkości oraz kształty – mogą mieć na przykład jedną, dwie lub trzy komory. Jest to zatem wygodny sposób serwowania dań obiadowych na wynos. Tego typu opakowania sprawdzają się zatem w dietach pudełkowych, firmach cateringowych oraz restauracjach, które serwują posiłki na dowóz.

Opakowania do zgrzewu wykorzystywane są także w sklepach, gdzie mogą służyć do przechowywania pokrojonych wędlin, serów, warzyw i mięs. Dzięki foliowemu zabezpieczeniu klient ma pewność, że otrzymuje świeży i nieotwierany wcześniej przez nikogo produkt. Pojemniki do zgrzewu sprawdzają się przy próżniowym pakowaniu żywności, co przedłuża świeżość produktów oraz zapobiega mieszaniu się zapachów w lodówce.

Co ciekawe opakowania do zgrzewu mogą być częścią strategii budowania identyfikacji marki. Na zgrzewanych pudełkach z wieczkiem z kartonu można nanieść logo i dane teleadresowe firmy. Jest to doskonały sposób na stworzenie profesjonalnego wizerunku przedsiębiorstwa.