Opakowania z folii PCV (polichlorek winylu) są obecne w wielu branżach. Często mamy z nimi styczność w branży cukierniczej, papierniczej, spożywczej, kosmetycznej, a także wielu innych. Folia PVC służy między innymi do pakowania płyt CD. O popularności tego materiału stanowi jego duża przezroczystość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest odporny na działanie różnego rodzaju rozpuszczalników. Często jest wykorzystywany do ekspozycji rozmaitych produktów ze względu na swój efektowny wygląd.

Folia PVC – duże możliwości zastosowania

Cechą charakterystyczną tego materiału jest jego duża sztywność, a także przezroczystość, która gwarantuje, że przechowywany w nim towar będzie prezentował się bardzo efektownie. PCV jest tworzywem bardzo odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, co sprawia, że użycie go jest skutecznym zabezpieczeniem produktów. Bardzo istotną cechą jest również nietoksyczność tego typu tworzywa, co sprawia, że nadaje się ono doskonale do przechowywania żywności. Jest to materiał przyjazny środowisku, który bez problemów może być poddawany recyklingowi. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest używany powszechnie w różnych gałęziach przemysłu. Kiedy się zastanowimy, jesteśmy w stanie wskazać wiele przykładów jego zastosowań.

PCV w wielu branżach

Żeby odnieść sukces w branży cukierniczej należy postawić zarówno na doskonały smak wyrobów, jak i na ich estetyczny wygląd. Klienci często dokonują zakupu kierując się apetycznym wyglądem wypieków. Warto więc zadbać o odpowiednią ekspozycję produktów. Do tego celu często wykorzystywane są opakowania z PCV(np. http://www.europak.pl/opakowania-pvc/szyte/),które dzięki doskonałej przezroczystości, dobrze eksponują walory opakowanych w nie produktów. Transport wyrobów cukierniczych jest bardzo ułatwiony dzięki zastosowaniu opakowań z polichlorku winylu. Produkty tak zapakowane odporne są na zgniecenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nietoksyczność materiału gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia konsumentów. Opakowania z PCV to również szeroko pojęta branża papiernicza. Z materiału tego produkuje się osłony na dokumenty, różnego rodzaju teczki, wkłady do segregatorów. Jest to tworzywo tak trwałe, że nawet wielokrotne jego użytkowanie nie powoduje widocznych uszkodzeń. PVC to materiał spotykany powszechnie zarówno w biurach, jak i w plecakach uczniów. Użyty do przechowywania dokumentów sprawia, że wyglądają one bardzo estetycznie i profesjonalnie. Stanowi również doskonałą barierę ochronną dla przechowywanych w nim materiałów. Kiedy wybierzemy się na zakupy, zauważymy, że PCV jest obecny na wielu półkach sklepowych. Służy do pakowania rozmaitego rodzaju produktów, zaczynając od perfum, zastawy stołowej, na zegarach kończąc. Jego podstawową zaletą jest dobra ekspozycja materiałów, a także ich ochrona przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Przechodząc obok asortymentu zapakowanego w PVC, klient jest w stanie przyjrzeć się produktom bez konieczności ich odpakowywania. Opakowania wykonane z polichlorku winylu używane są głównie do przechowywania towaru o niewielkich gabarytach.

Przykładowe zastosowania znajdą Państwo na stronie: Folia PCV producenta Europak.