USA

Marzenie o wyjeździe do USA towarzyszy Ci od dawna, jednak do tej pory nie było ku temu okazji? Przestań szukać wymówek i zdecyduj się wreszcie na realizację planów, które wiecznie odkładasz na bliżej nieokreślone “później”. Zanim jednak wyruszysz w daleką podróż, dowiedz się, co musisz wiedzieć przed wyprawą do USA. Kilka cennych porad znajdziesz w tym artykule.

USA – podstawowe informacje

Od ponad roku Polacy nie muszą się starać o wizę zezwalającą na wjazd na terytorium Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu podróże do USA stały się łatwiejsze w organizacji. Możesz odkrywać Amerykę Północną na własną rękę lub też możesz się zdecydować na wyjazdy szyte na miarę Travelarchitects.pl. Jednak, to że wizy zostały zniesione, nie oznacza, że nie trzeba dopełnić żadnych formalności. Przed wyjazdem musisz złożyć wniosek w Elektronicznym Systemie Weryfikacji Podróży. Opłata za decyzję urzędnika wynosi 14 dolarów. Jest jeszcze kilka praktycznych wskazówek z którymi warto się zapoznać – dla własnej wygody i bezpieczeństwa. Gniazda w USA mają inny kształt, co oznacza, że nie podepniesz do nich suszarki przywiezionej z kraju. O wymianie waluty lepiej pomyśleć jeszcze przed wylotem. To, że w Polsce bez problemu wymienisz złotówki na dolary nie oznacza, że z równą łatwością zrealizujesz taką transakcję również za oceanem. Masz ochotę skosztować amerykańskich trunków wyskokowych? Pamiętaj, że ich sprzedaż w USA dozwolona jest wyłącznie osobom, które ukończyły 21 lat.

Jak zorganizować wyjazd do USA?

Chcesz pojechać do USA, jednak nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie zorganizować taką podróż? Z drugiej strony wyjazd ze zorganizowaną wycieczką turystyczną w dużej grupie osób również nie jest Ci na rękę? Możesz wybrać ofertę https://travelarchitects.pl/ – jest to rozwiązanie pośrednie. To szansa na indywidualne podróże, organizacją których zajmuje się doświadczona ekipa pasjonatów podróżowania. Zdając się na rady i opiekę ekspertów masz szansę przeżyć niezapomnianą przygodę, a przy tym nie musisz martwić się takimi formalnościami, jak rezerwacja noclegu. Jaki wariant podróży wybierzesz? To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!