biznes-w-internecie

Obecnie właściciele e-sklepów mają bardzo szerokie możliwości promowania swojej działalności za pomocą wyszukiwarki. Reklama w Google dawniej opierała się głównie na wykorzystywaniu pozycjonowania ogólnych słów kluczowych oraz prowadzeniu rozbudowanych kampanii AdWords. Rynek e-commerce rozwinął się jednak tak bardzo, że Google zaczęło udostępniać reklamodawcom zupełnie nowe narzędzia.

Google Zakupy i dynamiczne reklamy AdWords

Obecnie promocja sklepu w Google opiera się również na reklamowaniu w Google Zakupy oraz tzw. reklamom dynamicznym. Obie te formy promowania są w dużym stopniu zautomatyzowane. W zależności od rodzaju, do ich działania teoretycznie wystarczy przesłanie pliku ze spisem produktów lub wskazanie konkretnej witryny. Sprzedawca nie musi martwić się o wybór słów kluczowych najlepszych dla sklepu, ponieważ nawet najbardziej skomplikowane nazwy produktów przypisywane są bezpośrednio do zapytania wysyłanego przez potencjalnego konsumenta.

W przypadku reklam dynamicznych, skuteczna promocja sklepu w Google zależy głównie od wysokiego poziomu strony internetowej. Jakiekolwiek problemy z optymalizacją, indeksacją treści lub sformułowaniem witryny mogą przyczynić się do generowania ruchu nie przynoszącego oczekiwanej sprzedaży. Natomiast reklama w Google za pomocą Google Zakupy wymaga założenia konta w Merchant Center oraz dodania odpowiednio sformatowanego pliku uwzględniającego aktualne stany magazynowe. Im więcej znajduje się tam informacji, tym większa szansa na przekierowanie potencjalnego klienta do sklepu.

Wysoki poziom automatyzacji

Nowoczesne formy reklamowania w Google charakteryzują się wysokim poziomem automatyzacji, dzięki czemu wdrożenie ich do działań promocyjnych przebiega szybko i łatwo. Przekierowywanie klientów do wskazanych produktów daje szanse na uzyskanie znacznie wyższej konwersji, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych reklam AdWords. Wysoka skuteczność zależy jednak od poprawnej optymalizacji kampanii, dlatego powinna być ona bardzo dokładnie i starannie przeprowadzona. Nie zapominajmy również, że nadal warto prowadzić tradycyjne kampanie AdWords ponieważ mogą one dobrze uzupełnić powyższe zautomatyzowane reklamy. Aby dobrać odpowiednią strategię reklam warto zwrócić się do firmy SMART SEO wykonującej na codzień kampanie AdWords Kraków, która pomoże dobrać odpowiednią strategię reklamy w Google.