środki antyseptyczne

Przed naszą skórą wbrew pozorom stoją nie lada wyzwania. Pełni ona bowiem funkcję granicy pomiędzy nami a światem zewnętrznym. Aby jednak właściwie spełniała swoje zadanie, musi znajdować się w stanie równowagi i harmonii. Utrzymanie ich często niestety zakłócają stany zapalne oraz różnego rodzaju choroby. Jak temu zaradzić? Odpowiedzią są naturalne środki antyseptyczne do skóry.

Na czym polega antyseptyka skóry?

Termin antyseptyka pochodzi od greckich słów anti oraz sepsis, gdzie anti oznacza „przeciw” a sepsis „gnicie”. Antyseptyka skóry określa zatem działania, które mają na celu jej odkażanie. A używane podczas tego procesu środki nazywane są antyseptycznymi bądź antyseptykami.

Na rynku dostępne są preparaty o różnym składzie i w różnych formach. Jednak w celu przywracania równowagi skóry, a następnie utrzymywania jej w stanie harmonii prym wiodą naturalne środki antyseptyczne do skóry. Dlaczego?

Naturalne środki antyseptyczne do skóry – skuteczna pomoc od Matki Ziemi

Obecnie niemal każdy naturalny składnik ma swój syntetyczny odpowiednik wytworzony w laboratorium. Rozwój cywilizacji, jak każde nasze działanie w świecie, ma swoje dobre i złe strony. Najważniejsze jednak, aby nie zagubić się w gąszczu nowinek technologicznych i nie odejść całkowicie od tego, co naturalne i najlepsze dla nas jako części przyrody.

Współcześnie nasz organizm często postrzegany jest w kontekście odrębnych układów. Medycyna podzieliła nasze ciała na części i to nimi się zajmuje, to je leczy, zapominając o człowieku. A my stanowimy jedną całość i abyśmy funkcjonowali w harmonii i równowadze, musimy dbać o siebie kompleksowo. Dostarczać siłę i witalność zarówno ciału, jak i umysłowi. Prawdziwie naturalne preparaty, a w tym i środki antyseptyczne do skóry, stanowią najlepszą odpowiedź na te potrzeby.

„Odpowiednio dobrane składniki, pochodzące z zasobów Matki Ziemi, doskonale się komponują i skutecznie odkażają skórę. A niektóre środki, tak jak nasz preparat ziołowy Audiron, dodatkowo przyspieszają gojenie chorób opryszczkowych typu pokrzywka czy ospa. Z powodzeniem można go również stosować przy niektórych rodzajach brodawek oraz grzybiczych chorobach skóry, szczególnie kiedy dotykają one naszych nóg. Audiron świetnie sprawdza się także w przypadku innych problemów skóry, wyprowadzając ją z niekorzystnych stanów dysharmonii” – podpowiada nasza rozmówczyni z firmy ENERGY, która od lat specjalizuje się w produkcji naturalnych preparatów do skóry.

Bliżej natury i bliżej zdrowia

Naturalne środki antyseptyczne skutecznie odkażają skórę i pomagają w jej leczeniu. Ponadto w przeciwieństwie do innych środków, których składniki nie pochodzą ze źródła Natury, wspierają nasz cały organizm, działają kompleksowo. Ich twórcy skupiają się na tym, co najistotniejsze – na powrocie do stanu równowagi i harmonii, czyli zdrowia.