kursy i szkolenia

Potrzebę ciągłego rozwoju dostrzega coraz więcej osób zatrudnionych w różnych branżach: od finansistów, przez pracowników marketingu, aż po osoby pracujące w administracji. O nieustanny rozwój dbają także menedżerowie i przedsiębiorcy. Z tego względu często decydują się na udział w kursach i szkoleniach. W Gdańsku czeka na nich bogata oferta warsztatów z niemal każdej tematyki.

Szkolenia dla menedżerów, przedsiębiorców i administracji

Udział w kursach jest często niezbędny, żeby przyswoić wiedzę z konkretnych obszarów, a następnie wykorzystać ją w pracy. Z tego względu menedżerowie i przedsiębiorcy, ale często też pracownicy administracji, wybierają szkolenia praktyczne, dotyczące takich kwestii jak obsługa klienta, sprzedaż, finanse, HR czy IT. Szkolenia z tych dziedzin oferuje m.in. Wyższa Szkoła Bankowa – z listą szkoleń można zapoznać się na stronie https://www.wsb.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy/listing-szkolen.

Oprócz tego zainteresowane osoby mogą również wziąć udział w kursach i szkoleniach z zakresu prawa, podatków, administracji, marketingu, zarządzania czy kompetencji menedżerskich. Tematyka szkoleń jest mocno zróżnicowana, co zwiększa szansę na to, że każdy znajdzie taki kurs, którego ukończenie okaże się przydatne także pod kątem pracy zawodowej. Co ciekawe, część szkoleń realizowana jest przez WSB we współpracy z amerykańskim partnerem Franklin University. Tym samym uczestnicy takich kursów zdobywają dodatkowy certyfikat zachodniej uczelni.

Warto też podkreślić, że udział w kursach i szkoleniach coraz częściej jest też rodzajem benefitu, gwarantowanego przez pracodawców. Zatrudniającym również zależy na tym, by ich pracownicy mogli się rozwijać i zdobywać nową wiedzę.

Szkolenia in company – szansa na dostosowanie kursu do potrzeb uczestników

Niektóre osoby do uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez firmę zniechęca jednak program szkolenia (poruszający tylko część interesujących ich kwestii) czy też miejsce prowadzenia kursu (np. w mieście, do którego dojazd zajmie kilka godzin). To jednak problemy, które można rozwiązać głównie dzięki ofercie szkoleń in company. Takie szkolenia są realizowane we współpracy z przedsiębiorcą, który  chce umożliwić swoim pracownikom udział w kursie, który  faktycznie odpowiada na ich potrzeby.

 

Czym takie szkolenia różnią się od tych otwartych, w których udział może wziąć każdy zainteresowany? W przypadku szkolenia in company, wszystko co istotne jest uzgadnianie z przedsiębiorcą i pracownikami, którzy mają wziąć w nim udział. Mowa m.in. o programie, ale  także o miejscu szkolenia, a nawet o terminie, dzięki czemu pracownicy zainteresowani udziałem w kursie nie muszą martwić się, że nie będą mogli  w nim uczetniczyć. Szkolenia in company oferuje m.in. wspomniana Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, która dodatkowo stawia na nowoczesne metody prowadzenia zajęć. Co istotne, część szkoleń jest też realizowana w formie online, co może być obecnie najlepszą możliwą opcją dla wielu osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z danej dziedziny.