mszyce

Mszyce to niewielkich rozmiarów szkodniki, których pożywieniem jest znajdujący się w roślinach sok. Szkodniki te, poza tym, że nieodwracalnie niszczą liście Waszych roślin, przenoszą także na samą roślinę choroby. Niestety, mszyce mają tendencję do ekspresowego rozmnażania się, więc jeśli zauważycie, że ten problem się u Was pojawił – reagujcie od razu. Czekanie sprawi, że będzie ich jedynie więcej i więcej. Jak zwalczyć te szkodniki. Co na mszyce stosować? Czy domowe sposoby na mszyce działają? A może do pozbycia się problemu potrzeba specjalnych preparatów na mszyce? Wyjaśniamy!

Domowe sposoby na mszyce

Jest kilka domowych sposobów na mszyce. Jeśli chcecie podjąć walkę z tymi szkodnikami jak najszybciej i wykorzystać do niej produkty, które macie w domu – oto one:

  • Ocet na mszyce. Ocet to produkt spożywczy, który przydaje się do sprzątania mieszkania, ale nie tylko. Poza tym, że świetnie usuwa kamień z łazienkowej armatury, sprawdza się także w walce z mszycami. Wystarczy, że w proporcji 1 do 10 pomieszacie go z wodą, a następnie tak przygotowaną mieszanką obficie spryskacie rośliny.
  • Cebula na mszyce. Cebula to warzywo, które większość z nas ma w domu. Świetnie sprawdza się jako dodatek do mięsa lub sałatki, ale także skutecznie zwalcza mszyce. Wystarczy, że posiekacie na drobną kostkę dużą cebulę, zalejecie ją litrem wody i będziecie gotować przez około 30/40 minut. Po tym czasie musicie przecedzić wywar i porządnie spryskać nim kwiaty. Warto powtórzyć oprysk klika razy, by skutecznie pozbyć się niechcianych szkodników.
  • Czosnek na mszyce. To kolejna roślina, którą na pewno macie w domu. Posiekajcie zatem około 3 lub 4 ząbków czosnku i przełóżcie do szczelnego naczynia. Zalejcie go chłodną wodą, zamknijcie pojemnik i odłóżcie na co najmniej dobę. Po tym czasie przelejcie mieszankę do butelki ze spryskiwaczem. Dolejcie do niej tyle samo wody, ile macie swojego wywaru (1:1) i spryskajcie rośliny zaatakowane przez mszyce.

Najlepszy środek na mszyce

Domowe sposoby na mszyce się u Was nie sprawdziły? W takim razie co na mszyce zastosować, by raz na zawsze pozbyć się problemu? Czas wytoczyć silniejszą artylerię i zaopatrzyć się w profesjonalny środek na mszyce. Naszym zdecydowanym faworytem jest płyn na mszyce Agrecol, czyli 500 ml fenomenalnego preparatu zamkniętego w wygodnej butelce ze sprayem. Jesteśmy przekonani, że temu preparatowi możecie w pełni zaufać. Poza tym, że ekspresowo pomoże Wam zlikwidować problem, jest też ekologicznym, bezpiecznym zarówno dla ludzi, jak i zwierząt rozwiązaniem.