Horoskop

Andrzejkowa noc to czas wróżb i przepowiedni. Szczególnie panny i kawalerowie wróżą sobie wtedy miłosne prognozy na najbliższy rok. Ale nie tylko w andrzejki chętnie sięgamy po magię. Jak się okazuje horoskopy cieszą się dużą popularnością przez okrągły rok.

 
Wiara we wróżby i horoskopy sięga wieków starożytnych. Już wtedy bowiem na masową skalę układano horoskopy, którymi sugerowali się nawet najwięksi ówcześni dowódcy jak chociażby Aleksander Macedoński, który według przepowiedni planował nawet wojenne wyprawy. Od tamtej pory minęły całe stulecia, a ludzie nadal wierzą horoskopom i przepowiedniom. Dziś w skomputeryzowanym świecie, w czasach gdy istnieją randki w sieci i gdy ludzie podbijają kosmos wróżby nadal wzbudzają niemałe zainteresowanie.

 
Jak pokazują badania ponad połowa Polaków regularnie czyta horoskopy, a znaczna część z tych osób przyznaje się do faktu, że sugeruję się horoskopem przed podjęciem różnych decyzji. Współczesne wróżki też nie narzekają na brak klientów. Sztuka przepowiadania przyszłości może się poszczycić rosnącym gronem zainteresowanych. Niemalże każda gazeta ma w swym składzie dział poświęcony horoskopom. W Internecie też istnieje cała gam stron poświęconych numerologii i przepowiadaniu przyszłości. Wszystko dlatego, że ludzie chętnie sięgają po różne formy wróżbiarstwa, gdyż właśnie chcą się dowiedzieć co ich czeka w bliższej lub dalszej przyszłości.

 
Ale czy rzeczywiście wróżka jest w stanie przepowiedzieć naszą przyszłość? Raczej nie wyczyta jej z rozłożonych kart. Warto bliżej przyjrzeć się horoskopom i zawartości. Większość z nich jest bowiem zbudowana na podobnej zasadzie, a mianowicie znajdują się w nich stwierdzenia pasujące niemalże do każdego i takie, które można dopasować do wielu sytuacji. Bo jeżeli przeczytamy np. że w najbliższym czasie spotka nas coś miłego to w rzeczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie. I na tej waśnie zasadzie bazuje duża większość horoskopów.
Horoskopy i miłosne przepowiednie należy traktować z przymrużeniem oka. A w ich interpretacji należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Horoskop i przepowiednie powinny być raczej dla nas inspiracją do działania. Jeżeli zatem przeczytamy, że spotkamy wielką miłość nie czekajmy aż pojawi się rycerz na białym koniu lecz umawiajmy się na randki online by wyjść naprzeciw tej miłości.