W tradycyjnej polskiej kuchni nie brakuje mięsa i wędlin podawanych z aromatycznymi ziołami i przyprawami. Przez wieki kucharze spopularyzowali również korzystanie z produktów runa leśnego, np. grzybów. A czy twoja dieta uwzględnia mięso?

W tradycyjnej polskiej kuchni nie brakuje mięsa i wędlin podawanych z aromatycznymi ziołami i przyprawami. Przez wieki kucharze spopularyzowali również korzystanie z produktów runa leśnego, np. grzybów. A czy twoja dieta uwzględnia mięso?

Jedzenie ma ogromny wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, lecz także samopoczucie. Mięso i wędliny można znaleźć nie tylko w tradycyjnej kuchni polskiej, lecz także japońskiej, arabskiej czy greckiej. A jednak coraz więcej osób świadomie rezygnuje z tych produktów. Czy to rozsądne rozwiązanie? Czy można dostarczać do organizmu wszystkich niezbędnych składników, eliminując z diety mięso i wędliny? Okazuje się, że tak!

Weganie i wegetarianie…

…mięsa nie jedzą, ale nie oznacza to, że narzekają na brak białka w diecie. Dostępne w sklepach mięso dzieli na białe i czerwone. To pierwsze jest cennym źródłem białka, drugie kolagenu, którego ilość zmniejsza się w naszym organizmie wraz z wiekiem. Okazuje się, że białko pochodzenia zwierzęcego można skutecznie zastąpić, sięgając po produkty roślinne. Świetnym przykładem jest soczewica, fasola czy soja. Co więcej, te składniki mogą świetnie zastąpić mięso również w takich potrawach, jak: klopsy, gołąbki czy pieczeń. W sieci można znaleźć wiele ciekawych przepisów, w których znajdują się właśnie te składniki.

Ile mięsa i wędlin powinieneś jeść?

Jeżeli nie zdecydowałeś się na dietę bez mięsa i wędlin, to dobrze, abyś miał świadomość swojego dziennego zapotrzebowania na takie produkty. Eksperci podają, że dziennie człowiek powinien zjadać od 0,8 do 1 g białka na każdy 1 kg masy ciała. Warto przy tym dodać, że wybierając chude mięso, wcale nie trzeba martwić się o swoją sylwetkę, bo trudniej zjeść np. 1 kg gotowane kurczaka niż 1 kg żywności typu fast-food.

Opakowanie ma znaczenie

Mięso i wędliny to produkty, które muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. W supermarketach najczęściej można zakupić porcjowane mięso i wędlinę w plasterkach. Takie produkty sprzedaje się w specjalnych, zamykanych opakowaniach jednorazowych. Nie brakuje również tacek z przezroczystą folią, bo pozwalają one wyeksponować produkt. Niezależnie od wybranych wyrobów, koniecznie należy się upewnić, czy zostały one prawidłowo zabezpieczone. W przypadku warzyw oraz owoców kupowanych „luzem”, niekiedy warto pokusić się o dedykowane naczynia o dość szerokiej gamie zastosowań. Te najbardziej praktyczne w każdej kuchni, znajdzie w dziale opakowania na warzywa i owoce na NaczyniaJednorazowe.pl.

W takich opakowaniach jednorazowego użytku zarówno mięso, wędliny jak i owoce i warzywa pozostają świeże przez dłuższy czas.

http://www.coverisrigid.com/pl/rynki/opakowania-na-warzywa-i-owoce/