Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Stosowany jest jako wsparcie w walce o jędrniejszą i gładszą skórę, można dzięki niemu doskonale ją także odżywić. To jednak nie jedyne zalety mezoterapii. Wykorzystuje się ją jako pomoc przy różnych schorzeniach skóry oraz wypadających włosach. Zobacz, na czym polega ten zabieg i jak z jego pomocą walczyć z łysieniem.

Mezoterapia igłowa – na czym polega ten zabieg?

Mezoterapia igłowa to nieinwazyjny zabieg, w trakcie którego cienkimi nakłuciami wprowadza się do powierzchniowych warstw skóry odpowiednio dobrane do jej potrzeb preparaty. Zabieg nie jest bolesny, ale można pacjenta znieczulić kremem znieczulającym, aby zminimalizować dyskomfort. Najczęściej przeprowadza się mezoterapię igłową twarzy, szyi i dekoltu, ale można nakłuwać także ramiona, brzuch lub uda. Doskonałe rezultaty taka kuracja daje w przypadku walki z łysieniem czy wypadaniem włosów.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

W przypadku problemów z włosami, zabieg mezoterapii może pomóc na wielu etapach i w wielu przypadkach. Rekomenduje się go na przykład:

  • gdy włosy wypadają na skutek ubogiej diety albo słabego krążenia,
  • w przypadku łysienia plackowatego,
  • do pobudzenia włosów słabych i wymagających silnego odżywienia,
  • we wsparciu włosów wypadających w trakcie menopauzy i po ciąży.

Jak wygląda leczenie łysienia przy pomocy mezoterapii igłowej?

Korzystanie z mezoterapii przy łysieniu przynosi spektakularne efekty. Metoda jednocześnie jest nieinwazyjna i nieuciążliwa. Specjalista indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych tworząc z nich specjalny koktajl. Preparaty do mezoterapii można kupić w specjalistycznych sklepach lub hurtowniach kosmetycznych, np. BeautyNova.

Zabieg polega na regularnym nakłuwaniu cieniutką igłą. Wkłucia robi się co 0,5 – 1,5 cm. Po zabiegu  wykonuje się masaż, który sprawia, że składniki równomiernie rozprowadzane są w skórze. Dzięki aplikacji podskórnej, działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów. W zależności od zaawansowania problemu ze skórą głowy, wykonuje  się nawet do kilkunastu takich zabiegów, najczęściej w odstępach 2 – tygodniowych.

Mieszanina substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje cebulki włosa. Efektem zabiegu jest wzmocnienie i wzmożony odrost włosów, a także przywrócenie właściwej budowy zdrowego włosa. Zabieg daje naprawdę dobre rezultaty, a skuteczność mezoterapii igłowej w leczeniu łysienia ocenia się na ponad 90%.