skup złomu

Gdy myślimy o skupie złomu, mamy na myśli głównie powszechnie stosowane i bardzo często występujące w przyrodzie, albo też w otaczającym nas niemalże wszędzie przemyśle surowce, takie jak chociażby srebro, miedź, platyna, czy złoto.

W gruncie rzeczy jednak praktycznie każdy skup złomu będzie w stanie przyjąć od nas wiele więcej innych metali, aniżeli te podstawowe. Poniżej opiszemy krótko kilka z pośród z nich :

Cyna

Jest to tworzywo, które zostało obdarzone odcieniami srebra, niekiedy także kolorami niebieskawymi. Jest bardzo błyszcząca, niekiedy można się w niej niemalże przejrzeć. Ponadto zaliczana jest do metali ciężkich, ale przy tym niezwykle plastycznych. Jej występowanie to głównie blachy, druty, , pręty, a także spoiwa lutownicze. Ponadto jest ona niemagnetyczna.

Cynk

Metal ten cechuje odcień ciemnej szarości. Jego cechami fizycznymi są duża miękkość i ciągliwość. Ponadto to również surowiec nie posiadający właściwości magnetycznych. Nie może posiadać także żadnych dodatków, w tym i też zanieczyszczeń. Występuje na ogół w różnego rodzaju blachach.

Znal

Znal to materiał, który jest zespoleniem aluminium wraz z cynkiem. Przyjmuje on barwę ciemnego szarego. Niekiedy może się wydawać nieco jaśniejszy aniżeli ma to miejsce w przypadku chociażby cynku. Je od niego także dużo lżejszy. Może on posłużyć do wytwarzania elementów, do których zaliczyć można odlewy, panewki, uchwyty, klamki i wiele innych.

Nikiel

Jest on dość ciężki i bardzo twardy, a przy tym posiada niezwykle cenną właściwość, którą jest odporność na ścieranie. Można go zastosować w przypadku produkowania biżuterii, czy też na przykład oprawek do okularów. Nie może posiadać żadnych zanieczyszczeń. Wykazuje bardzo silne właściwości magnetyzujące.

Tytan

Metal ten jest lekki, twardy, a przy tym bardzo jasnego koloru. Najczęściej ma odcień bardzo delikatnej szarości. Nie posiada właściwości magnetycznych. Uznaje się go za surowiec z tak zwanej wyższej półki. Masowo wykorzystuje się go podczas produkcji urządzeń chemicznych, czy też instalacji. Poza tym przydaje się on również w wytwórstwie implantów chirurgicznych, jak również w przemyśle celulozowym i podczas wytwarzania papieru.