Podstawą podczas urządzania wnętrz jest osiągnięcie efektu przytulności i schludności. Aby go osiągnąć, niezwykle ważne jest przystąpienie do prac po uprzednim dokładnym przemyśleniu koncepcji oraz wyboru poszczególnych elementów. Prawdą jest, że o ostatecznym charakterze całości stanowią szczegóły – to właśnie one odpowiedzialne są za postawienie przysłowiowej wisienki na torcie. Jednak źle dobrane mogą także zniweczyć cały plan, przykuwając swoją niedoskonałością uwagę. Dlatego przed kupnem i zamontowaniem czegokolwiek, warto zastanowić się dwa razy. Przede wszystkim nie warto oszczędzać na materiałach – prawda jest taka, że poniesiemy podwójne koszty, bowiem prędzej czy później tani element będzie wyglądać po prostu nieestetycznie i trzeba będzie go wymienić.

Tym, co w największej mierze stanowi o wrażeniu przytulności, są kolory i materiały. Ciepłe, przyjemne dla oka odcienie brązu i beżu sprawią, że wnętrze nabierze przyjaznego charakteru. Z kolei materiałem, który daje największe uczucie ciepła, jest drewno. Musi ono być oczywiście odpowiednio przygotowane i zabezpieczone, jednak jeśli zadbamy o to już na samym początku, drewniane elementy będą wiernie służyć przez długie lata.

Decydując się na drewniane meble, drzwi oraz inne elementy wystroju pomieszczenia, do wyboru mamy albo te gotowe, zakupione w sklepie, albo wybrane u stolarza. Jaka jest różnica między tymi dwoma opcjami? W sklepie większość interesujących nas przedmiotów dostaniemy „od ręki”. Zdecydowanym minusem jest jednak przeważnie ich jakość. Rzadko mamy także możliwość modyfikowania wyglądu bądź zmiany wymiarów poszczególnych elementów – a jeśli już, to zwykle za sporą dopłatą. Z kolei zamówienie u stolarza pozwala na otrzymanie produktu dokładnie takiego, jaki sobie zażyczymy. Produkty takie tworzone są także z pasją – a to bezpośrednio przekłada się na ich jakość i trwałość. Najważniejszym elementem wyposażenia domu i mieszkania są zdecydowanie drzwi wejściowe – to one stanowią wrota do naszego królestwa, a na ich podstawie kształtuje się pierwsze wrażenie odnośnie lokum. Dlatego warto zadbać o to, by były eleganckie i solidne. Doskonale wyglądają drzwi drewniane zewnętrzne. Stolarka Mikos jest doskonałym przykładem połączenia pasji, talentu i znajomości panujących trendów.

Decydując się na zamówienie u stolarza, sprawdź jego dotychczasowe realizacje – to najlepsza wizytówka i potwierdzenie jakości.