Łazienka

Planując odświeżenie lub remont łazienki, trzeba konieczna wcześniej stworzyć sobie projekt pomieszczenia, gdyż odpowiednio dobrane płytki, lustra czy lampy mogą stanowić o sukcesie lub porażce całej metamorfozy. Jest to istotne nie tylko przy nowoczesnych, ale i przy nieco bardziej zachowawczych kompozycjach.

Ścienne i połogowe, płytki łazienkowe na każdą okazję

Wykończenie ścian lub podłóg w łazience za pomocą kafelków jest najbardziej powszechnym pomysłem na podkreślenie piękna całego projektu. Do wyboru mamy tutaj zarówno ceramikę w różnych rozmiarach, jak i kształtach. Nie inaczej jest i z kolorystyką, od jasnych i jednobarwnych, aż po wzorzyste wielokolorowe płytki mozaikowe czy patchworkowe. Wspomniane modele są dostępne na przykład tuta: https://modnydom24.pl/pl/produkty/80/plytki-lazienkowe. Najpopularniejsze są jednak białe płytki ścienne do łazienki, pozwalają one bowiem na optyczne powiększenie niewielkiego pomieszczenie oraz na rozjaśnienie go.

Lampy łazienkowe, ilość i design

Skoro wspomnieliśmy już o zakupie lampy łazienkowej, to warto mieć na uwadze nie tylko design, ale i odpowiednie dopasowanie i rozmieszczenie lamp. Na wstępie trzeba powiedzieć jasno: jedna lampa sufitowa to za mało. Absolutne minimum stanowią przynajmniej dwie, druga w postaci lampy ściennej, która powinna znajdować się bezpośrednio nad umywalką i lustrem. Oczywiście istnieją jeszcze i inne możliwości, taki podwójny układ jest jednak najbardziej powszechny, a dzięki czemu łatwo jest wyszukać pasujące nam oświetlenie. Może ono przyjmować różne formy, np. takie: https://modnydom24.pl/pl/produkty/60774/lampy, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowoczesne lustro ścienne, użyteczne i ozdobne

Niezbędnym elementem, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience, jest lustro ścienne. Rzecz jasna, warto dopasować jego wielkość do rozmiaru pomieszczenia, zbyt duże lub zbyt małe będzie niestety wyglądało nieco komicznie. Istotne jest też, by wymierając nowoczesne lustro łazienkowe, zwrócić uwagę na jego ramy. Spoglądając na ofertę sklepów internetowych, np. tu: https://modnydom24.pl/pl/produkty/53379/lustra, łatwo dostrzec szeroki wybór oraz dużą rozpiętość cenową oferowanych wyrobów. Odpowiednie zwierciadło znajdą i osoby z większym, jak i nieco mniejszym budżetem.