e-liquidy

Jedni sami przygotowują liquidy do swoich e-papierosów, inni decydują się na zakup gotowych produktów. Niezależne od tego, w której grupie kto się znajduje, wszystkich obowiązują te same zasady bezpieczeństwa. Na rynku jest dużo sprzedawców tego typu wytworów, jednak nie wszyscy są uczciwi. Należy o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy dokonuje się zakupu e-liquidów przez Internet. Warto więc zapoznać się ze wskazówkami, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Czy na e-liquidach warto oszczędzać?

Na rynku można zauważyć szeroki zakres cen za płyny do e-papierosów. Najwięcej ofert, gdzie za kilka złotych można zakupić, na przykład 50 mililitrów produktu, można znaleźć na popularnych aukcjach internetowych. Należy jednak wystrzegać się tego typu ofert. Trzeba mieć także na uwadze fakt, że nie tylko Internet jest pełen oszustów. Również na małych stoiskach z e-papierosami, czy w salonach prasowych można zostać oszukanym. Często za kuszącą cenę można kupić e-liquidy przygotowywane z niskiej jakości składników. Najczęściej są one produkowane w warunkach domowych. Składniki użyte do tych produktów mogą być w większości niskiej jakości, co może być szkodliwe dla zdrowia, a nawet życia. E-liquidy są wchłaniane do ludzkiego organizmu, dlatego nie warto oszczędzać kilku złotych na produkt nieznanego pochodzenia.

Jak wybrać odpowiednie miejsce do zakupu e-liquidu?

Nowe miejsce, w którym zakupuje się e-liquid może wiązać się z niepewnością. Warto więc poszukać informacji w Internecie lub popytać innych osób, które korzystają z e-papierosów. Jak przekonują eksperci z firmy iVape: „ Jeżeli nie jest się pewnym, czy firma jest prawdziwa, warto poszukać jakichkolwiek informacji w Internecie. Brak strony producenta nie jest jeszcze wyrocznią. Istnieją specjalne fora dyskusyjne i tam można zadać pytanie, ponieważ nikt tak dobrze nie podpowie, jak inni użytkownicy e-papierosów”. Jeśli jednak informacje o sklepie zarówno internetowym, jak i stacjonarnym, są trudne do zdobycia – lepiej udać się do zaufanego źródła. Nowe miejsca nie są niczym złym, jednak każdą niepewność powinno się od razu wyjaśniać. Warto przeprowadzić rozmowę ze sprzedawcą lub przyjrzeć się oferowanym przez sklep produktom. Trzeba jednak posiadać odpowiednią wiedzę, aby potrafić zweryfikować, czy z miejscem oraz asortymentem jest wszystko w porządku. Dlatego, przede wszystkim, powinno się kupować e-liquidy w miejscach zaufanych lub rekomendowanych przez innych użytkowników elektronicznych papierosów.