Powszechnie panuje pogląd mówiący o tym, że Gejsza jest japońską prostytutką. Ma on niewiele wspólnego z prawdą, bowiem prawdziwe gejszy to kobiety ściśle związane ze sztuką, które umilają innym czas tańcem, rytuałem zaparzania herbaty czy rozmową. Błędny wizerunek Gejszy w Europie wziął się z tego, że podczas okupacji Japonii przez Amerykanów po II wojnie światowej, korzystali oni z usług japońskich prostytutek, które stylizowały się na Gejsze. To od nich prawdopodobnie wzięły swoją nazwę „kulki gejszy”. Czym one są?

Kulki do ćwiczeń

Kulki Gejszy, które można nabyć w internecie, np. na stronie eRozkosz.pl, to akcesoria erotyczne kierowane do kobiet, które pozwalają na osiągniecie większej satysfakcji seksualnej. Co ciekawe, mogą one służyć nie tylko do tego celu.

Pozwalają one bowiem na ćwiczenie mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. Podwyższają one odczucia seksualne kobiet, które po używaniu kulek waginalnych, nazywanych również loveballs, mają mocniejszy orgazm. Ćwicząc mięśnie Kegla, do których zalicza się także mięsień łonowoguziczny czy część mięśnia dźwigacza odbytu oraz mięśnie pochwy, można uzyskać znakomite efekty przy leczeniu problemów nietrzymania moczu czy opadania narządów wewnętrznych.

Ćwiczenia dla orgazmu i porodu

Na ogół panie zaczynają ćwiczyć mięśnie Kegla z powodów erotycznych. Chcą wyćwiczyć mięśnie z takich grup, aby skutecznie wzmocnić swoje doznania erotyczne. Niemniej, kulki gejszy są polecane także kobietom w ciąży, które przygotowują się do mającego nadejść porodu. Rzadko kiedy jednak usłyszymy o tym od położnej czy ginekologa. Owszem, mówi się o ćwiczeniu mięśni dna miednicy, aby poród przebiegał sprawnie i bez komplikacji, a położnica szybko urodziła dziecko, ale nie wskazuje się kulek gejszy jako sposobu na wzmocnienie mięśni Kegla. Można je ćwiczyć nawet bez kulek, ale jest to kłopotliwe i może prowadzić do infekcji w pęcherzu i cewce moczowej. Przy kulkach treningi mięśni są znacznie bardziej efektywne. Szczególnie są one polecane kobietom, które już rodziły i mają rozluźnione, w wyniku porodu, mięśnie pochwy. Ćwiczenia z kulkami gejszy pozwolą wrócić mięśniom do ich pierwotnego stanu sprzed urodzenia dziecka. Świetne efekty osiągają dzięki kulkom gejszy kobiety, które mają problemy z osiąganiem orgazmu lub które narzekają na zbyt słabe orgazmy. Mają one także wymiar leczniczy – często eliminują problem nietrzymania moczu.