Księgowość online

Prowadzenie własnego biznesu to ogromna odpowiedzialność. Oczywistym jest, że początkujący przedsiębiorcy pragną zminimalizować ilość obowiązków. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości. Mogłoby się wydawać, że jest to najlepsze rozwiązanie. Nic bardziej mylnego. Osoby bez odpowiednich kompetencji będą miały problem z tym, aby odnaleźć się gąszczu stale zmieniających się przepisów.

Oszczędność gotówki

Niewątpliwą zaletą samodzielnej księgowości jest brak dodatkowych kosztów. Nie musimy tworzyć dodatkowego stanowiska pracy, co stanowi niewątpliwą zaletę. Nie ponosimy również kosztów związanych z zatrudnieniem nowej osoby. Niestety księgowość to wyjątkowo rozbudowana dziedzina. Przepisy zmieniają się z miesiąca na miesiąc, a w natłoku obowiązków ciężko jest szlifować swoje umiejętności. Nawet kadry i płace mogą być skomplikowane dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie miał z tym styczności.

Warto mieć świadomość, że nieprawidłowości wykryte np. podczas kontroli mogą nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. W niektórych przypadkach przedsiębiorca jest obarczany wysoką grzywną finansową. Jest to również spory stres, szczególnie jeśli nie mamy pewności, czy prawidłowo prowadzimy dokumentację firmową.

Wsparcie profesjonalistów

Księgowość online to doskonała propozycja dla tych, którzy nie chcą ponosić ryzyka związanego ze sprawami finansowymi firmy. Nowoczesne narzędzia do księgowości online ułatwiają realizację codziennych obowiązków. Wsparcie wyspecjalizowanych ekspertów gwarantuje sporą oszczędność czasu. Mamy pewność, że wszelkie formalności zostaną zapięte na ostatni guzik. Trzeba podkreślić, że każda firma musi chronić wrażliwe dane klientów, czy też kontrahentów. Wiele osób obawia się księgowości online, gdzie wszelkie informacje udostępniane są drogą elektroniczną. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż serwer, na którym są one przechowywane jest kompleksowo zabezpieczony. Przesyłanie danych jest szyfrowane, dzięki czemu nie wpadną one w niepowołane ręce.

Nowoczesna księgowość online jest w dzisiejszych czasach w stu procentach bezpieczna. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność. Jedno oprogramowanie pozwala np. wystawić fakturę VAT, stworzyć JPK, wygenerować deklarację podatkową, utworzyć bilans, prowadzić KPiR, a także wiele innych. Dzięki temu nie ma konieczności kilkakrotnego wprowadzania tych samych informacji,a wszystko odbywa się znacznie szybciej. Elektroniczny obieg dokumentów jest również niezwykle wygodny. Wyszukanie potrzebnych informacji to kwestia kilkudziesięciu sekund.