Kosztorys projektu freelancera

Sposób ustalania cen projektów przez freelancerów jest całkiem prosty: Zasadniczo twoja cena jest taka, jaką uda ci się wynegocjować z klientem. Innymi słowy, nie ma ustalonego wzoru na to, ile zarobisz na danym projekcie. Każdy zaoferuje inną stawkę za tę samą pracę i to do Ciebie należy decyzja, ile według Ciebie jest warta Twoja praca, a następnie chęć przekazania tej informacji potencjalnym klientom. Przedstawiamy kilka wskazówek, o których warto pamiętać, kiedy wyceniasz swoje projekty freelancerskie.

Kosztorys projektu – pewność siebie i wartość zlecenia

Wielu nowych freelancerów skupia się na wartości własnych usług, a nie na tym, ile te usługi są warte. To znaczy, że powinieneś wyceniać swój biznes według wartości swojej pracy. Ale wielu freelancerów nie wie jaką tak naprawdę wartość dają swoim klientom. Wiedzą tylko, ile czasu im to zajmuje. Zdobyte doświadczenie, umiejętności, nakład pracy, wskaźnik sukcesu w tego typu projektach oraz złożoność pracy – wszystko to odgrywa ważną rolę w ustalaniu uczciwej ceny.

Jak wyceniać projekty z użyciem aplikacji Klamp?

System Klamp daje możliwość łatwego i dokładnego określenia ceny za każdy rodzaj pracy. Schemat tworzenia wyceny projektu jest sformułowany w następujący sposób: cena jest wynikiem bezpośredniego określenia wartości zadania. Klient nie tylko ma jasny podgląd kosztów projektu, ale także posiadając uprawnienia otrzymane od Ciebie, może akceptować kwoty zadań. Jeśli zrealizujesz zadania i chcesz otrzymać wynagrodzenie, wystarczy, że zaznaczysz wybrane zadania za które chcesz otrzymać pieniądze i wyślesz z tego samego miejsca rachunek.

Aplikacja posiada integrację z topowym systemem płatności Tpay, dlatego klient otrzymując rachunek, może go opłacić w każdej chwili. Dzięki temu rozwiązaniu możesz skutecznie skrócić czas oczekiwania na otrzymywanie wynagrodzeń od klienta. Używając tak uproszczonego sposobu ustalania i rozliczania projektów, możesz zachować płynność i przejrzystość swoich finansów.

Wycena projektu – stawka godzinowa

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę jako freelancer, być może będziesz musiał zgadywać, ile wart jest twój czas i ile powinieneś za niego otrzymać wynagrodzenia. Może pojawić się pokusa, by wycenić swoje usługi znacznie poniżej średniej rynkowej w obawie przed utratą pracy, ale najlepiej jest wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak twoje doświadczenie, talent, poziom umiejętności i wielkość klienta. Na przykład, jeśli sprzedajesz projekt logo, możesz oszacować, że stworzenie logo zajmie ci 8 godzin i dodatkowe 4 godziny na poprawki. Jaka będzie teraz twoja cena? Najpierw dowiedz się, ile wart jest Twój czas i pomnóż to przez liczbę godzin, które szacujesz na ten projekt. W tym przypadku ani klient, ani ty nie zapłacicie więcej niż ustalona opłata.

Jak wyceniać zlecenia – podsumowanie

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w ramach prowadzenia biznesu jest „Jak wycenić projekt?”. Mamy nadzieję, że ten przewodnik dostarczył Ci kilku spostrzeżeń i dobrych wskazówek, jak dokładnie wyceniać swoje projekty i otrzymywać wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i poświęconego czasu.